Terorizmas (2)


Šiuolaikinis terorizmas. Terorizmas referatas. Terorizmas referatai. Sun tzu terorizmas. Terorizmas didziuju valstybiu politikoje kursinis.

Politinis terorizmas. Kova su terorizmu. Terorizmo rūšys. Nacionalinis terorizmas. Religinis terorizmas. Valstybinis terorizmas. Kairiojo sparno terorizmas. Dešiniojo sparno terorizmas. Anarchistinis terorizmas. Partizaniniai judėjimai. Terorizmas – nacionalinių, religinių grupių ar slaptų agentų iš anksto apgalvotas, politiškai motyvuotas smurtas, nukreiptas prieš įvairius (dažniausiai civilius) taikinius, ketinant atkreipti dėmesį, paveikti visuomenę.

Terorizmas – nacionalinių, religinių grupių ar slaptų agentų iš anksto apgalvotas, politiškai motyvuotas smurtas, nukreiptas prieš įvairius (dažniausiai civilius) taikinius, ketinant atkreipti dėmesį, paveikti visuomenę.

Terorizmo dvasia yra išreikšta dar prieš 2500 metų posakiu, kurio autorystė priskiriama sun tzu: nužudyk vieną – išgąsdink dešimt tūkstančių . Paul pillar buvęs cžv [1 cžv – centrinė žvalgybos valdyba. Jungtinių amerikos valstijų saugumo tarnyba. ] kovos su terorizmu centro viršinišiame darbe didžiausias dėmesys bus skiriterorizmas yra veiklos, siekiant savo tikslų, priemonė. Toks terorizmas yra pragmatinis, jo organizatoriai ir vykdytojai gali keisti savo veiklos metodus ir atsisakyti teroro aktų. Ši terorizmo atmaina yra išimtinai politinis fenomenas. Terorizmą kaip veiklos metodą taiko įvairios grupės, judėjimai arba vyriausybės. Jo veikimo arena yra konkreti valstybė, geopolitinė erdvė ar visa pasaulinė sistema.

Politinio terorizmo atmainos istorija yra labai ilga. Tradicinėse visuomenėse jis, visų pirma, buvo priemonė tramdyti pavaldiniams. Savitu pasaulinio terorizmo pirmtaku galima laikyti piratų judėjimą.

Modernusis politinis terorizmas prasidėjo nuo didžiosios prancūzų revoliucijos (1789-1794 m. ) laikų, kai jakobinai pradėjo taikyti terorą prieš šalies piliečius, kaip priemonę valstybinės valdžios tikslams įgyvendinti. Xx amžiuje valstybės terorizmą išplėtojo nacistinė vokietija ir stalininė sovietų sąjunga.

šiuolaikinis politinis terorizmas yra ne tik valstybės politika pavaldinių atžvilgiu. Jo imasi įvairios grupuotės šalies viduje motyvuodamos savo veiklą ideologinėm, religinėm, tautinėm nuostatom. Terorizmas yra paramilitarinių-partizaninių judėjimų taktika pilietiniuose karuose. Egzistuoja eilė tarptautinių teroristinių organizacijų. Pagaliau terorizmas gali tapti užsienio politikos įrankiu, kai vienų šalių vyriausybės remia įvairias teroristų grupes kitose šalyse, norėdamos ten sukelti nestabilumą tikintis politinės naudos sau, arba naudojasi teroristų pagalba šalies viduje rengiant išpuolius prieš kitų šalių ambasadas.

Remiantis anksčiau išvardintais kriterijais, išskiriama kelios terorizmo rūšys. (žr. Terorizmo rūšys).

Terorizmas tampa ir šiuolaikinių konfliktų priežastimi ir tam tikra prasme jų išraiška. Teroro veiksmų imasi grupės, kurios neturi teisės į valdžią.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1205 žodžiai)
  • Terorizmas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Terorizmas (2). (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/terorizmas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 20:48
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo