Terorizmas Amerikoje


JAV kova su terorizmu B. Obamos prezidentavimo laikotarpiu.

Tikslas – išsiaiškinti ar visi ištekliai ir jėgos, kurios buvo panaudotos karui su terorizmu buvo to vertos ir kaip pasikeitė šalis, kai tam buvo pasiekti gana svarbūs laimėjimai.

Uždaviniai – išsiaiškinti ar pasiekus vieną pergalę kare su terorizmu šis atsidurs ties išnykimo riba. Surasti kertinį įvykį ir jį išnagrinėjus pateikti išvadas ar priimti veiksmai tuo metu buvo teisingi. Apsvarstyti ar vien tik Barack Obamos nuopelnas, kad buvo nukautas vienas didžiausių šių laikų teroristų.

Terorizmas kaip reiškinys turi ne vieną rūšį. Į rūšis jis skirstomas pagal siekiamus tikslus. Pirmiausia - nacionalistinis, kuomet teroristai – nacionalistai siekia suformuoti atskirą savo valstybę, sutelkia dėmesį į kovą už nacionalinį išsivadavimą. Tokios grupuotės yra linkusios riboti smurto naudojimą, siekti pasaulio dėmesio atkreipimo, sulaukti pripažinimo ir karamos, kaip pavyzdžiui „Palestinos išsivadavimo organizacija“, „Baskų tėvynė ir laisvė“, „Kurdistano darbininkų partija“. Antra rūšis tai religinis terorizmas. Religiniai teroristai naudoja smurtą „dieviškiems“ įsakymams vykdyti, taikosi į jiems svarbios kategorijos priešus. Religinės teroristinės grupuotės suinteresuotos ne tik suvienyti šališkus nacionalistų pasekėjus ar ideologus, bet tęsti jų dievo norų vykdymą. Religinių teroristų grupuotės, tokios kaip Osama bin Ladeno „al-Qaeda“ tinklas, kuris žinomas dėl didžiulių katastrofų JAV, Palestinos musulmonų organizacija „Hamas“, Libano šiitų grupuotė „Hezbollah“. Taip pat ne ką mažiau svarbesnė rūšis valstybės remiamas teroristas. Valstybės remiamos teroristinės grupuotės naudojamos radikaliųjų valstybių, kaip užsienio politikos įrankis. Disponuodamos didesniais ištekliais, valdžios remiamos teroristų grupuotės dažnai gali įvykdyti daugiau mirtinų išpuolių nei kiti teroristai. Taip pat verta paminėti ir Kairiojo sparno teroristų rūšį. Kairiojo sparno teroristai yra pasiryžę sunaikinti kapitalizmą ir jį pakeisti į komunistinį ar socialistinį režimą. Kairiojo sparno teroristai: Baaden-Meinhof grupuotė, „The Weathermen“.Kaip priešingybė kairiojo sparno teroristams pasaulyje susikūrė ir Dešiniojo sparno terorizmo rūšis. Dešiniojo sparno teroristai yra mažiausiai organizuoti teroristai, dažnai siejami su neonacių gatvių riaušininkais. Neofašistai – teroristai dažniausiai puola imigrantus ar pabėgėlius iš besivystančio pasaulio šalių ir yra kartu rasistai bei antisemitai. Ir paskutinė terorizmo rūšis yra anarchistinis terorizmas. Nuo 1870 m. iki 1920 m. anarchistinis terorizmas buvo pagrindinis reiškinys pasaulyje. Revoliucionieriai siekė nuversti valdžią, naudodami bombas kaip argumentą, ir tokiu būdu nužudydami daugybę šalių vadovų. Taigi, akivaizdu, kad terorizmas pasaulyje yra giliai įsišaknijęs ir neleidžia žmonėms ramiai gyventi jau ne vieną dešimtį metų. Teroristai pasiryžę savo tiesą, tikėjimą, įsitikinimus ginti ir už juos kovoti ginklu, šitaip baugindami ir atimdami nekaltas gyvybes. Norėdami sustabdyti didelę JAV įtaką islamiškose šalyse, Al Qaeda grupuotės teroristai 2001 09 11 dieną surengė visų laikų tragiškiausią teroristinį išpuolį prieš Jungtines Amerikos Valstijas.

2008 metais situacija pradėjo keistis, kai rinkimus į prezidento postą laimėjo Barack Obama. Nors ir kitokiais veiksmais dabartinis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas kovojo su terorizmu jis vis vien su juo kovojo. Sudaręs veiksmų planą su karinėmis institucijomis prezidentas įsipareigojo bet kokia kaina nukauti ieškomiausią teroristą pasaulyje – Osama bin Ladeną.

Taigi, šiuolaikinei kovai su terorizmu būdingas vidinis prieštaringumas.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (3206 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Terorizmas Amerikoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Terorizmas Amerikoje. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/terorizmas-amerikoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:48
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo