Terorizmas ir islamas


Terorizmas ese. Ese terorizmas. Tarptautinis terorizmas ese. Terorizmas skaidres.

Terorizmas ir islamas. Religija ar taika? Islamo kilmė. Koranas. Pabaiga. Po 2001 m. rugsėjo 11 dienos antpuolių Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriuos sąlygojo religinės priežastys, buvo tiek daug rašoma apie terorizmą ir islamą, jog gali kilti klausimas: "kurių galų dar vienas straipsnis?" Kadangi daugiau nei 10 metų praleidau Viduriniuosiuose Rytuose, Teherano universitete studijavau islamą, klasikinę arabų ir Viduriniųjų Rytų kultūrą, norėčiau paaiškinti kai kuriuos esminius islamo aspektus, kuriuos populiarioji žiniasklaida nutyli. Pirma, dėl ypač skirtingų Vakarų ir Rytų pasaulėžiūrų tik nedidelė dalis vakariečių supranta tai, ką Raphael Patai vadina "arabiškuoju mąstymu" to paties pavadinimo knygoje (1). Vidurinių Rytų kultūra taip ryškiai skiriasi nuo Jungtinių Valstijų kultūros, jog mes nuolat neteisingai suprantame žodžius ir veiksmus, sklindančius iš tos pasaulio dalies. Antra, nedaug tėra žmonių, kurie būtų mėginę suprasti islamą ir jo istoriją. Klaidingai stengdamiesi visa aprėpti ir visa toleruoti, mes nepakankamai nušvietėme islamo esmę, mėgindami (nesąmoningai) pažvelgti į šią religiją per kultūros, vis dar įtakojamos žydų-krikščionių idėjų, akinius. Nėra abejonių, kad daugelis arabų ir musulmonų smerkia terorizmą ir yra lojalūs amerikiečiai; kita vertus, Viduriniuosiuose Rytuose yra didžiulis skaičius žmonių - veikiausiai, jų dauguma - kurie nuoširdžiai nekenčia Jungtinių Valstijų ir džiūgauja dėl sėkmingų rugsėjo 11-osios antpuolių.

Po 2001 m. Rugsėjo 11 dienos antpuolių jungtinėse amerikos valstijose, kuriuos sąlygojo religinės priežastys, buvo tiek daug rašoma apie terorizmą ir islamą, jog gali kilti klausimas: kurių galų dar vienas straipsnis? kadangi daugiau nei 10 metų praleidau viduriniuosiuose rytuose, teherano universitete studijavau islamą, klasikinę arabų ir viduriniųjų rytų kultūrą, norėčiau paaiškinti kai kuriuos esminius islamo aspektus, kuriuos populiarioji žiniasklaida nutyli.

Pirma, dėl ypač skirtingų vakarų ir rytų pasaulėžiūrų tik nedidelė dalis vakariečių supranta tai, ką raphael patai vadina arabiškuoju mąstymu to paties pavadinimo knygoje (1).

Tam, kad suprastume šį priešiškumą, pirmiausia svarbu pažymėti, kad islame ir viduriniuosiuose rytuose nėra bažnyčios ir valstybės atskyrimo sampratos. Tiek socialinė ir politinė, tiek ekonominė ir religinė sistemos yra pavestos islamui. Iš tiesų, musulmonai didžiuojasi, kad koranas, hadisai (mahometo teiginiai) ir šariatas (teisės aktai) apima visus gyvenimo aspektus.

ši pasaulėžiūra turi papildomas pasekmes: pirma, buvau plačiai paplitusio amerikos ekonominių, politinių ir karinių laimėjimų menkinimo liudininkas. Pavyzdžiui, tony horwitz, wall street journal (2) žurnalistas, pasibaigus persų įlankos karui, pacitavo keletą saudo arabijos gyventojų, kurie kalbėjo: jei mes turėtume tikrą armiją, mums nereikėtų vakarų karinės pagalbos . Kitas, turėdamas galvoje jav pergalę persų įlankos kare, teigė: tai man kelia veikiau gėdą, nei pasididžiavimą .

Jei islamas yra teisingas, kaip teigia jo pasekėjai, o krikščionybė klaidinga, kodėl tuomet musulmonų tautoms, lyginant su netikinčiųjų tautomis vakaruose, taip nesiseka? Dauguma šį skirtumą vertina kaip puolimą prieš jų tikėjimo tikrumą ir suvokia šį faktą kaip nuolatinį nusivylimų šaltinį. (daugelis šių minčių yra pateiktos robin wright knygoje sacred rage ( šventa neapykanta ) (3). Smerkiama faktiškai viskas, kas gimsta vakaruose. Pavyzdžiui, ajatola chomenini, smerkdamas užsienio medicinos įtaką irane, paskelbė.

mūsų vadovai pamiršo tradicinę mediciną ir paskatino saujelę nepatyrusių jaunuolių studijuoti šią prakeiktą europos mediciną. Šiandien mes suvokiame, kad tokias ligas, kaip dėmėtoji šiltinė, vidurių šiltinė ir kitas, į jas panašias, galima paveikti tik tradicinėmis priemonėmis (4).

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1669 žodžiai)
  • Universitetas
  • Terorizmas ir islamas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Terorizmas ir islamas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/terorizmas-ir-islamas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:27
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo