Terorizmas ir islamiškasis fundamentalizmas


Terorizmas skaidres. Islamiskasis terorizmas. Fundamentalizmo priežastys. Skaidres apie terorizma. Terorizmas referatai. Terorizmas darbai. Musulmoniskas fundamentalizmas siuolaikineje visuomeneje. Islamiškojo fundamentalizmo bei teroro priežastys. Fundamentalizmas referatas. Skaidres tema terorizmas-karas pries civilizacija.

Įvadas. Terorizmas ir islamiškasis fundamentalizmas. Terorizmas. Terorizmo tipologija. Tarptautinis terorizmas ir jo priežastys. Globalizacija. Terorizmo grėsmės kaip krizės valdymas ir kovos su terorizmu aspektai. Fundamentalizmas. Islamiškasis fundamentalizmas. Grėsmė – sekuliarusis fundamentalizmas. Islamiškasis fundamentalizmas šiandien. Išvados. Literatūra.

Terorizmo, kaip reiškinio, apibrežimas yra labai svarbus kalbant apie jį tiek politiniame, tiek ir socialiniame gyvenime. Deja, vienareikšmio terorizmo apibrėžimo kol kas nėra sugalvoto. Skirtingos tarptautinės organizacijos, skirtingos valstybės ir net skirtingos tos pačios valstybės institucijos vadovaujasi skirtingais terorizmo apibrėžimais. Tai apsunkina šio reiškinio tyrimą moksline prasme, nes skirtingi apibrėžimai lemia ir skirtingą reiškinio aiškinimą.

Jungtinių tautų generalinis sekretorius k. Annanas terorizmą apibrėžia kaip apgalvotą mirtinos prievartos naudojimą prieš civilius, siekiant politinių tikslų.

Islamiškasis fundamentalizmas yra reakcija į vakarų kultūros ekspansija ir sekuliarizacijos procesus. Vienokia ar kitokia konservatyvi reakcija į svetimą kultūrą yra dėsningas reiškinys. Islamiškasis fundamentalizmas išsiskiria daugiau mastu, nes musulmonų valstyb’ių grandinė yra nusidriekusi per pusė pasulio nuo vakarų afrikos iki ramiojo vandenyno. Būtent dėl tos priežasties daugelis vakarų politikų ir analitikų teigia, kad žlugus komunizmui, islamiškasis fundamentalizmas yra pagrindinis vakarų priešas.

Islamiškasis fundamentalizmas išreiškia pirmiausia vidutinių sluoksnių, inteligentijos ir jaunimo pastangas surasti trečiąjį - nekapitalistinį ir nesocialistinį, atitinkantį musulmonų tradicijas ir mentalitetą socialinio, ekonominio ir politinio vystymosi kelią. “musulmonų ekonomikos” sferoje neigiamai žiūrima į kapitalo konentraciją monopolijų rankose, skatinama “darbinė nuosavybė”, mišri ekonomika. Socialinėje sferoje tikimasi įveikti susipriešinimą, vystant dvasinė harmoniją musulmonų solidarumo pagrindu.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (5795 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Terorizmas ir islamiškasis fundamentalizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Terorizmas ir islamiškasis fundamentalizmas. (2012 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/terorizmas-ir-islamiskasis-fundamentalizmas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 22 d. 10:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo