Terorizmas, jo ištakos ir veiklos pasekmės


Istorijos referatas.

Kodėl nusprendžiau daryti gimnazinį darbą. Įvadas. Terorizmas. Kas tai? Terorizmo šaknys. Teroristinių organizacijų sąrašas. Ieškomiausi pasaulio teroristai. Didžiausi teroro išpuoliai. Kaip atpažinti terorizmą. Kaip sustabdyti terorizmą? Apklausa. Priedai. Išvados. Šaltiniai.


Mokytojai pasiūlius rašyti gimnazinį darbą mane sudomino domėjimasis istorija, dabartinės aktualijos, pareiga kitus išmokyti kažko naujo. Darydamas šį gimnazinį darbą jaučiu atsakomybę kitus supažindinti su terorizmu, ugdyti įdėjas kaip sužlugdyti terorizmą, mokyti, kokios yra jo priežastys. Taip pat sužinojau daug įdomių faktų,perskaičiau įvairių įdomių, edukacinių straipsinių. Kiekvienam paaugliui rekomenduočiau pasiruošti gimnaziniui darbui nes, taip sužinomi labai įdomūs faktai, pasikeičia pasaulėžiūra, jauti pareigą tai pasidalinti su mokytojais, pažįstamais, draugais. Ši tema yra svarbi man, ir pasauliui, todėl nes terorizmas šiais laikais yra labai svarbi aktualija. Apie teroristinius įvykius rašoma kiekvienoje žiniasklaidoje, protiškai sveiki žmonės turi surasti būdą, kaip nugalėti terorizmą.

Po 2015m. lapkričio 13d. Teroristinių aktų Prancūzijoje, pasaulį sukrėtė akistata su vadinamuoju, ir gerai žinomu „moderniuoju karu“ – terorizmu. Spauda ir televizija akyliai sekė ir pranešinėjo apie kiekvieną politikų ir, jei pavykdavo, teroristinių organizacijų žingsnį.

Tomis dienomis aš stebėjau tai, kas vyksta pasaulyje ir pradėjau suvokti pastarųjų įvykių svarbą. Kiek mokiausi istorijos, nei vienoje epochoje neaptikau tokio masto ir pobūdžio išpuolių prieš taikius gyventojus. Žinome apie karus, nusinešusius begales gyvybių, tačiau visi jie turi pradžią, priežastį, o terorizmas tarsi atsirado iš niekur, bet šiandien jau kalbama ir apie galimą jo egzistavimą Lietuvoje. Taip arti. Kaip netikėtai jis užklupo pasaulį. Visai nepasirengusį.

Su pakitusiu žmonių gyvenimo būdu, postmodernistine pasaulėžiūra ir išskirtinėmis, tik XXI amžiui būdingomis, problemomis įžengėme į naują šiuolaikinės visuomenės vystymosi etapą. Terorizmas tarsi ypatinga dviejų tūkstantmečių sankirtos žymė- tai lyg Biblijinė Apokalipsės kova tarp gėrio ir blogio, ar Nostradamo pranašautas Marso- romėnų karo dievo įsigalėjimas. Vienaip ar kitaip tai tikrai svarbus žmonijos egzistavimo momentas.

Man atrodo, kad terorizmas yra labai opi šiuolaikinės civilizacijos problema, nuo kurios tolimesnės griaunamosios jėgos neapsaugotas nei vienas iš mūsų, todėl noriu į ją pažvelgti iš arčiau. Ką vadiname terorizmu? Koks jo veikimo principas? Ko siekia teroristai? Kokios terorizmo atsiradimo priežastys? Ir iš kur pasaulyje tiek žiaurumo ir pykčio, gimdančio ekstremizmą? Ar galime sustabdyti teroristinius išpuolius?

K A I P S U S T A B D Y T I T E R O R I Z M Ą

Duomenys rodo, kad apklausti korespondentai domisi šių dienų žiniomis, bei įvykiais, taip pat žino terorizmo išpuolius kurie įvyko prieš 15 ar 44 metus.

Terorizmo įvykiai yra aktualūs kiekvienam žmogui, ar daugelis jaunimo jais domisi.

Korespondentų atsakymai rodo, jog jie domosi šiuolaikine politika, skaito, žiūri įvarių tipų žiniasklaidą.

Korespondentai plačiai domisi apie teroristinius įvykius, žino kur jie vyko, kada vyko.

Daugelis korespondentų sutinka, kad teroristiniai išpuoliai vyksta dėl religinių nesutarimų, ar teroristų norėjimo įbauginti taikius žmones.

Vis dėl to, kiti korespondentai prisimena kryžiaus žygius kurie vyko nuo 1096 – 1204 m. taip teigdami, kad musulmonai keršyja už kryžiaus žygių padarinius.

Terorizmo aktai atliekami dėl politinių tikslų, taip pat yra tendencija kaltinti religiją.

Daugelis korespondentų atsakė ne, todėl nes paprasčiausiai turi baimę, nes nežino kokie pabėgelio tikslai.

56 % korespondentų minėjo jog Šiauliuose jokiu būdo nereikia statyti mečetės, mat Šiauliai ir taip neturi pinigų, ir čia nėra tiek daug musulmonų, kad jiems reiktų atskiros mečetės.

 • Istorija Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Jonas
 • 35 puslapiai (5497 žodžiai)
 • Gimnazija
 • Istorijos referatai
 • Microsoft Word 2107 KB
 • Terorizmas, jo ištakos ir veiklos pasekmės
  10 - 1 balsai (-ų)
Terorizmas, jo ištakos ir veiklos pasekmės. (2017 m. Lapkričio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/terorizmas-jo-istakos-ir-veiklos-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 18:56