Terptautinė prekyba ir muitų politika


Tarptautinės prekybos politikos formos. Tarptautines prekybos politikos formos ir priemones. Muitų rūšys. Tarptautinės prekybos nauda ir žala. Mainai ir specializacija. Muitus pateisinantys argumentai. Tarptautinė prekyba muitai. "muitų rušys". Tarptautine prekyba muitu politika. Tarptautinis verslas ir muitu politika lietuvoje.

Įvadas. Tarptautinės prekybos prielaidos, sąlygos ir nauda. Tarptautinės prekybos ekonominės prielaidos. Tarptautinės prekybos sąlygos. Tarptautinės prekybos nauda. Tarptautinės prekybos struktūra. Tarptautinės prekybos pobūdis. Lietuvos prekybiniai santykiai su europos sąjunga. Tarptautinės prkybos politikos formos. Laisvoji prekyba. Protekcionizmas. Dempingas. Embargas. Tarptautinės prekybos nauda ir žala. Tarptautinės prekybos politikos priemonės. Muitai. Muitų rūšys. Muitų rūšys šiandieninėje lietuvoje. Muitų įtaka atskirų šalių ekonomikai. Muitus pateisinantys argumentai. Importuojamų prekių muitinės vertės metodai. Kvotos ir importo licencijavimas. Kvotų apibūdinimas ir jų naudojimo priežastys. Importo kvotų rūšys. Importo licencijavimas: licencijų rūšys ir jų paskirstymo būdai. Išvados. Literatūra.

Tarptautinė prekyba ( international trade ) – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykstantis įvairiosejis vykdomas tarp dviejų ar daugiau valstybių. Todėl, kai prekyba vyksta už valstybės sienų,ji tampa šalies socialinės ir ekonominės politikos objektu.

Naudojamos įvairios valiutos su joms būdingais valiutų kursų svyravimais. Šalys prekiauja viena su kita, kad galėtų įsigyti užsienio prekių žemesnėmis kainomis negu gamindamos tokias pat prekes šalies viduje. Vadinasi, kiekviena šalis iš prekybos stengimuitai – netiesioginiai valtarptautinės prekybos pagrindas yra mainai ir specializacija. Taigi, tarptautinė prekyba yra priemonė, padedanti šalims vystyti specializaciją, didinti savo išteklių našumą ir taip plėsti bendrą gamybos apimtį. Tarptautinių mainų prielaida – gamybos sąlygų skirtingumas ( skiriasi gamtinės sąlygos, apsirūpinimas ištekliais, darbo jėgos išlaidos, naudojama skirtinga technologija ir T ). Gamybos sąlygų skirtingumas lemia gamybos kaštų ir kainų skirtumus. Vykstant tarptautiniams mainams, šalys aprūpina pasaulinį ūkį tomis prekėmis, kurių gamyba šalie viduje yra palyginti pigi. Šalys importuoja tokią produkciją ar paslaugas,kurių gamyba šalyje būtų žymiai brangesnė, negu jos įsigijimas pasaulinėje rinkoje. Vadinasi, kiekviena šalis specializuojasi gaminti tai, kas jai efektyviau.

šioje temoje nagrinėsiu tarptautinės prekybos ekonomines prielaidas, pobūdį bei struktūrą, taip pat tarptautinės prekybos naudą, kurią gauna jos dalyviai. Aptarsiu tarptautinės prekybos politiką ir aplinkybes, kurios skatarptautinė prekyba – tai pardavimo ir pirkimo procesas, vykdomas įvairiominėtos prielaidos lemia gamybos kaštų ir kainų skirtumus. Vykstant tarptautiniams mainams, šalys aprūpina pasaulinį ūkį toms prekėms, kurių gamyba šalies viduje palyginti pigi. Šalys importuoja tokią produkciją ar paslaugas, kurių gamyba šalyje būtų žymiai brangesnė negu jos įsigijimas pasaulinėje rinkoje. Vadinasi, kiekvien minėtos trys tarptautinės prekybos prielaidos suvokiamos kaip sąlygos tai prekybai vykti. Tačiau btarptautinės prekybos poveikis gamybai, vartojimui ir gerovei dažniausiai priklaužsienio prekybos nauda valstybei įvertinama prekybos sąlygų rodikliu, kuris rodo valstybės eksporto ir importo kainų santykį.

šio rodiklio didėjimas rodo užsienio prekybos sąlygų gerėjimą ir kartu patiriamą naudą iš užsienio prekybos bei šalies gyventojų gyvenimo lygio kilimą, o jo mažėjimas – prekybos sąlygų blogėjimą ir gyvenimo lygio kitimo tendencijas.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (3510 žodžiai)
  • Universitetas
  • Regina
  • Terptautinė prekyba ir muitų politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Terptautinė prekyba ir muitų politika. (2011 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/terptautine-prekyba-ir-muitu-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 18:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo