Teršalai maisto grandinėje


Maiste esančių sunkiųjų metalų poveikis žmogaus organizmo sistemoms. M. Darbo tikslas – išsiaiškinti maiste esančių sunkiųjų metalų poveikį žmogaus organizmo sistemoms. Įvadas. Sunkieji metalai. Natūraliai. Ore. Dirvoje. Maži elementų kiekiai būtini normaliai organizmo gyvybinei veiklai. Cu, Mo, Sr, Zn. Kancerogeniški. Mutageniški. Švinas (pbLabiausiai paplitęs sunkusis metalas žemėje. Švino poveikis organizmo sistemoms. Pro virškinamąjį traktą gautas ir tiesiogiai pro jį nepašalintas. Https//efsa. Onlinelibrary. Wiley. Com/doi/epdf//j. Efsa. Https//mokslai. Lt/referatai/chemija/svino-poveikis-zmogaus-organizmui. Html. Kadmis (CdES Komisijos reglamentas. Kadmis pasižymi kancerogeniniu. Eliminacijos laikas yra nuo 10 iki 30 metų. Gyvsidabris (HgEFSA priėmė nuomonę dėl Metilo gyvsidabrio. Komisijos reglamentas (ebMg/kg. Gyvsidabrio poveikis organizmo sistemoms. Rezultatai eksperimentuojant su savanoriais žmonėmis ir keliais gyvūnais rodo. Arsenas (AsMaisto kategorijos daugiausiai. Arseno poveikis organizmo sistemoms. Ilgalaikis neorganinio arseno vartojimas žmonėms gali sukelti odos. Išvados. Sunkieji metalai į. Informacinių šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas – išsiaiškinti maiste esančių sunkiųjų metalų poveikį žmogaus organizmo sistemoms. Darbo uždaviniai: 1. Aptarti, kaip ir kokie pavojingiausi sunkieji metalai patenka į maisto grandinę; 2. Išsiaiškinti, kokiuose maisto produktuose dažniausiai ir daugiausiai aptinkama sunkiųjų metalų; 3. Nustatyti, sunkiųjų metalų poveikį organizmo sistemoms.

Aktualumas: dėl didėjančio gyventojų skaičiaus, sparčiai plečiasi pramoninė veikla, didžiausią rinkos dalį sudaro apdirbamoji pramonė ir žemės ūkio sektorius. Aktyviai ir pelningai vystantis pramonei, neapsieinama ir be pasekmių, viena iš jų yra cheminė vandens ir dirvožemio tarša, kuri stipriai veikia, dirvoje augančius augalus ir vandenyje gyvenančius organizmus, o galiausiai ir žmogaus sveikatą. Šiame darbe išsiaiškinau, kokį poveikį gali daryti maiste esantys sunkieji metalai įvairioms organizmo sistemoms.

Energetika pramonė; kalnakasyba; spalvotojų metalų gamyba; cemento gamyba; žemės ūkis; transportas atliekų deginimas; nuotekų dumblas.

Į gruntą, o vėliau į vandenį suteka visas spektras sunkiųjų metalų ir taip biologinio ciklo pagalba viskas tęsiasi metų metus.

Maži elementų kiekiai būtini normaliai organizmo gyvybinei veiklai.

Labiausiai paplitęs sunkusis metalas žemėje, susidarantis organinėse ir neorganinėse formose, pastaroji vyrauja aplinkoje.

Švinas daro įtaką beveik kiekvienai organizmo sistemai, įskaitant kraują, širdies ir kraujagyslių sistemas, inkstų, endokrininę, virškinimo trakto, imuninę ir reprodukcinę sistemą. Nepaisant to, svarbiausias švino tikslas yra centrinė nervų sistema (CNS).

  • MS PowerPoint 1729 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1285 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Teršalai maisto grandinėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Teršalai maisto grandinėje. (2019 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/tersalai-maisto-grandineje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 12:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo