Testamentas


Įvadas. Testamento raida. Paveldėjimas pagal testamentą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas – pateikti visą bendra analize apie testamentus,jų atsiradimo raida,paaiškinti kaip yra sudaromi ir panaikinami.

CK 5.11str. Paveldint pagal įstatymą, įpėdiniai lygiomis dalimis yra:

Testamentų rūšys : Testamentai pagal sudarymo būdą gali būti: oficialieji arba asmeniniai.Oficialieji testamentai tai testamentai, kurie yra sudaromi raštu dviem egzemplioriais . Patvirtinti nora ar Lietuvos Respublikos konsulinio pareigųno. (CK 5.28 str. 1 d.) . Oficialiesiems testamentams prilyginami:asmenų, kurie gydosi ligoninėse, kitose stacionarinėse gydymo-profilaktikos

Asmeninis testamentas - tai testatoriaus rankas parašytas testamentas, kur nurodyti pagrindiniai testatoriaus asmens duomenys.

Trumpai apie Lietuvoje įregistruotus testamentus.Statistika rodo,kad mūsų šalyje per mėnesį yra pasirašomi 4-5 tūkstančiai testamentų. Juose žmonės palieka po mirties ne tik savo turta,bet ir visas sukauptas savo skolas. Daugiausiai testamentus suraso vyresnio amžiaus asmenys. Testamentų registras veiklą pradėjo 2001 m. liepos 1 d. Testamentų registras yra neviešas. Registro duomenys teikiami notarui, teismui ir kitiems suinteresuotiems asmenis tik po testatoriaus mirties.2003 m. Testamentų registrui buvo pateikti 54 898 pranešimai, t.y. vidutiniškai 4575 pranešimai per mėnesį arba 216 pranešimų per darbo dieną. Testamentų registro nuostatai nustato, kad pranešimai registrui gali būti teikiami registruotu paštu, per įgaliotą asmenį arba elektroniniu būdu.

Trupmai apie testamento paskelbimas ir jo vykdymą. Testamento paskelimas kaipalikimo atsiradimo vietos notaro atliekami veiksmai, susiję su jam žinomų įpėdinių supažindinimu su testamento turiniu. Notaras, sužinojęs apie testatoriaus mirtį, pirmiausia privalo nustatyti testamento paskelbimo dieną. Apie testamento paskelbimo dieną turi būti informuoti visi notarui žinomi įpėdiniai bei kiti suinteresuoti asmenys (turintys teisę į privalomąją palikimo dalį ir pan.). Testamentą vykdo jo paskirtas testamenot vykdytojas,įpėdinis ar teismo paskirta administratorius. Negalima nieko paskirti prieš testatoriaus valią. Gali būti paskirti vienas ar gali testamento vykdytojai. Testamento vykdytoju negali būti asmuo,kuris pasirašė už testatorių. Asmuo, pradėjęs vykdyti testamentą, neturi teisės be svarbių priežasčių atsisakyti šių pareigų.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2005 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Testamentas
    10 - 3 balsai (-ų)
Testamentas. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/testamentas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:32
×