Testas apie naftą


Testas naftos produktu. Cisternos naftos produktams pervežti.

Nafta. Kas yra nafta? Spalva. Tankis. Tirpumas. Liuminescencija. (nešiluminės energijos šaltinio sukeltas švytėjimas. ). Naftos sudėtis. Nafta susideda iš įvairių komponentų. Naftos kilmės teorijos. Biogeninė naftos kilmės teorija. Nebiogeninė naftos kilmės teorija. Naftos pavadinimai. Kai kurie naftos pavadinimai. Gavyba. Naftos platforma. Cisternos naftos produktams pervežti. Naftą eksportuojančios (tamsi spalva) ir importuojančios šalys (šviesi spalva). Naftos produktai. Degalai ir kuras-į juos paprastai perdirba didžiąją dalį žalios naftos (benzinas. Žaliava cheminei sintezei – plastikų ir kitų cheminių medžiagų gamyboje. Tepimo medžiagos (tepalai ir alyvos) – medžiagos, tepančios besitrinančius paviršius ir mažinančios trintį. Specialiosios alyvos – naudojamos kaip elektriniai izoliatoriai, alyvos voniose ir pan. Tirpikliai – specialieji benzinai ir kt. Rišikliai – bitumai, dervos, asfaltenai ir kt. Naftos dujos – pvz. , propanas. Kaupiami slėginėse saugyklose. Parafinai – naudojami kaip izoliuojanti hidrofobinė medžiaga (pakavime ir pan. Kiti produktai. Nudistiliuojami naftos produktai skirstomi į. Reikšmė.

Naftos elementinė sudėtis: Anglis (C): 82-87 % Vandenilis (H): 12-15 % Siera, azotas, deguonis (S,N,O): 0.5-2 %.

Orimulsija, Fuel- oil, gudronas, vazelinas ir kiti ...

Šviesiuosius naftos produktus – gaunami nudistiliuojant naftą 25–360 °C temperatūroje (benzinas, žibalas, dyzelinas). Tamsiuosius naftos produktus – gaunami nudistiliuojant mazutą >360 °C temperatūroje.

Iš naftos yra gaminama labai daug skirtingų produktų, be kurių kasdienis gyvenimas tikrai taptų sunkesnis. Taigi nafta yra labai svarbi žaliava.

  • Chemija Testas
  • MS PowerPoint 973 KB
  • 2014 m.
  • 32 puslapiai (807 žodžiai)
  • Margarita
  • Testas apie naftą
    10 - 2 balsai (-ų)
Testas apie naftą. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/testas-apie-nafta.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:28
×