Testavimo sistema


Įvadas į projektą. Rolės ir atsakomybės. Komunikacija ir užduočių statuso atnaujinimai. Apmokymai. Klaidų raportavimas ir jų sekimas. Užduoties pabaigimo apibrėžtumas. Testavimas. Automatizuoti testai. Testavimo metodas. Testavimo rengimas. Testavimo padengimo įvertinimas. Sprinto eiga. Susipažinimas su sprinto užduotimis (pirma sprinto diena). Testavimo scenarijų aprašymas ir automatizuotų testų logikos struktūros kūrimas (sekančios dvi – trys dienos). Rankinis testavimas ir automatizuotų testų rašymas (sekančios trys dienos). Užduočių užbaigimas, klaidų taisymas ir minimalūs pakeitimai (paskutinės trys – keturios dienos). Sprinto pristatymas ir retrospektyva (paskutinė sprinto diena). Terminų žodynas.


Norint, kad visi darbai būtų atliekami pagal pateiktus įsivertinamus ir sprinto pabaigoje viskas būtų atlikta laiku yra labai svarbu, kad sprinto metu, kiekvieną ryta komanda susirinktu ir kiekvienas komandos narys pasakytu, ties kuom vakar dirbo, ką darys šiandien, su kokiomis problemomis gali susidurti ir kas gali turėti įtakos kitiems komandos nariams.

Pradėjus darbą prie naujo projekto su nepatyrusia komanda verta skirti laiko komandos apmokymams. Į šiuos apmokymus gali įeiti:

Ready for dev – ready for development ( pasirengė plėtrai ): Į šį stulpeli turi būti sudėtos visos užduotys, kurios turi būti atlikto sprinto metu. Sprinto metu čia neturi atsirasti jokių naujų užduočių, nebent maži atnaujinimai, kuriuos gali pridėti komandos vadovas arba produkto savininkas, bet ne didesnės užduotys. Tai pat, šiame stulpelyje negali būti užduotys, kurios dar nėra paruoštos darbui, tai yra nėra pilnai išaiškintos.

In Dev – in developtment (daromos užduotys): iš ready for dev užduotys yra pakeliamos į in dev kai jos yra pradedamos daryti. Čia gali būti uždėtas limitas kiek užduočių yra daroma vienu metu. Taip yra todėl, kad programuotojai nesiblaškytų dirbant ties viena užduotimi, t.y. kol nebaigta užduotis, kuri buvo pradėta daryti kita negalėtu būti pradeda daryti.

Ready for CR – ready for code review (pasirengė kodo peržiūrai): iš in dev čia užduotys yra pakeliamos kai jos yra baigtos programuoti ir daugiau nieko su šia užduotis nebus daroma. Čia taip pat yra limitas kiek gali būti užduočių. Limitas yra skirtas tam, kad šitam stulpelyje neprisikauptu per daug užduočių, kurias reikia peržiūrėti iš kodo pusės ir juos judėtu toliau šitam stulpelyje. Tai yra gera praktika, nes greičiau bus peržiūrėta užduotis, greičiu bus pateikta testuotojams ją ištestuoti.

Code Review (kodo peržiūra): Kai kitas programuotojas baigia savo užduotį arba turi laiko, pasiima užduotį iš ready to CR ir peržiūri kodo pakeitimus. Jei yra vietos, kurias reikia pataisyti, tai yra pakomentuojama ir užduotis yra perkeliama į CR/QA fix, kad programuotojas daręs šią užduotį pataisytu kodą pagal komentarus. Tai garantuoja, kodo kokybę. Po komentarų vėl turėtu būti atliekama kodo peržiūra. Jei komentarų nebuvo ar jie jau sutvarkyti, tada užduotis perduodama testuotojams t.y. užduotis perkeliama į ready to QA stulpeli.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2263 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laimonas
  • Testavimo sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Testavimo sistema . (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/testavimo-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 02:52
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo