Tėvai alkoholikai ir pagalba jų vaikams


Įvadas. Alkoholizmo samprata. Alkoholizmo sąvokos. Alkoholizmo priežastys. Alkoholizmo požymiai. Alkoholikų tėvų vaikų problemos. Alkoholikų tėvų vaiko apibūdinimas. Pagalba piktnaudžiaujančių alkoholiu tėvų vaikams. Išvados. Literatūra.

Daugybė žmonių, dirbančių su vaikais, bijo sužinoti per daug, kai pradeda kalbėtis su vaikais apie jų situacija namie. Jie yra labai atsargūs, nes jie nenori, kad pokalbis baigtųsi tuo, jos jis turės padaryti rimtus sprendimus, pvz. susisiekti su socialinių paslaugų teikėjais. Tokia pat baimė gali apnikti ir kalbant su vaiko tėvais. Žmonės, dirbantys su vaikais, taipogi gali būti atsargūs ir dėl to, jog nenori moralizuoti, ir dėl to labai atsargiai bendrauja. Viena iš priežasčių, kodėl nesinori įsikišti, gali būti manymas, kad jei tu pradėsi veikti, tu vienareikšmiškai tapsi atsakingas už tai, kad vaikas būtų laimingas ar tėvas taptų blaivus. Daugybė žmonių nenori pabloginti vaiko padėties ar sukurti konfliktą su tėvais.

Žmonės, turintys problemų, dažnai ieško kažko, kas gali padėti, ir ieško jie pagalbos ten, kur ją didžiausia tikimybė atrasti, pvz. savo mokykloje ar ligoninėje. Labiausiai jie ieško kažko, kuo galima būtų pasikliauti. Tai ne visada yra žmogus, kuris gali suteikti kompetentingiausią pagalbą, bet tas asmuo gali nukreipti pas tą, kuris gali suteikti tinkamą pagalbą. Tokiu būdu, tas asmuo tarnauja kaip modelis ir gidas, kuris parodo, kaip ir kur rasti pagalbą. Gebėjimas tai padaryti reikalauja žinių apie tai, kokią pagalbą vaikas gali gauti, ir labiausiai reikėtų tikėti ir pasitikėti galimybėmis ir šaltiniais, kuriems patikite vaiko problemas.

Kad ir ką pasirinktumėte daryti, kai vaikas kreipiasi į jus pagalbos, jūs turite įsitikinti, kad vaikas supranta, jog jūs esate pasirengęs jo išklausyti, jei jis turi noro su jumis apie ką nors pakalbėti. Jūs tai galite padaryti išklausydami vaiko, net jei tai, ką jis sako, jums neatrodo baisiai svarbu. Nevėluoti ir laikytis pažadų irgi yra signalas, kad jūs esate prieinamas ir patikimas. Taip pat yra be galo svarbu paaiškinti vaikui viską, ką jūs norite daryti, pvz. paaiškinti, kodėl moteris iš socialinių paslaugų skyriaus nori su vaiku pasikalbėti. Tokiu būdu vaikui suteikiama galimybė suprasti, kad suaugęs žmogus juo rūpinasi. Labai svarbu nedaryti nieko vaikui už nugaros. Labai svarbu vaikui paaiškinti, su kuo jūs kalbėjotės ir su kuo kalbėsite. Taip pat derėtų pasakyti, kad esate sutikę ir daugiau vaikų su panašiomis problemomis. Tokiu būdu vaikas nesijaus keistas ir jis gali kartais tapti dar labiau atviras.

Kai jūs dirbate su probleminėmis šeimomis, svarbu dirbti su giliu supratimu. Kai planuojate dirbti su šeima, reikia atsižvelgti į tris dalykus: priklausomybę, vaiką ir tėvus. Bendradarbiauti turi kuo daugiau institucijų, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Jūs privalote pamatyti visas nuomones (tėvų ir vaikų) ir naudoti visas įmanomas kompetencijas, pvz. Suaugusiųjų psichinės sveikatos centrai, reabilitacijos klinikos, socialinių paslaugų skyrius ir jaunimo psichinės sveikatos centrai. Turite amatyti šeimą kaip sistemą, kur visi jos nariai įtakoja vienas kitą ir yra įtakojami. Darbe su vaikais ir tėvais iš nedarnių šeimų didžiausias iššūkis yra išdrįsti pamatyti problemą. Jūs turite pamatyti vaiko situaciją ir tai, kaip gerai funkcionuoja tėvai. Tai reikalauja tiek artimumo, tiek atstumo: artimumas reikalingas tam, kad būtų priartėta prie tėvo ir vaiko skausmo, atstumas reikalingas tam, kad būtų galima juos pamatyti abu vienu metu, t.y. šeimą kaip vienetą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2571 žodžiai)
  • Aušra
  • Tėvai alkoholikai ir pagalba jų vaikams
    10 - 2 balsai (-ų)
Tėvai alkoholikai ir pagalba jų vaikams. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevai-alkoholikai-ir-pagalba-ju-vaikams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:32
×