Tėvo ir vaiko santykiai lietuvių literatūroje Kokį poveikį jie daro vaikui?Grožinės literatūros vaidmuo neišmatuojamas. Skaitomų kūrinių suvokimas ypač didelę įtaką daro jauno žmogaus asmenybės formavimuisi. Pirmoji pažintis su knygomis prasideda vaikystėje. Mažo vaiko pasaulį nejučia užkariauja žodžio menas - grožinė literatūra. Vaikystės knygos – tarsi pirmieji dvasiniai turtai, pirmoji pažintis su įvairiais veikėjais, jos moko skirti gėrį nuo blogio. Vėliau, paauglystėje, kai santykiai su tėvais blėsta, knygos dažniausiai tampa tikrais draugais ar patarėjais, kurie moko kaip atsilaikyti artimųjų priešiškumui, nepasiklysti vertybių pasaulyje ir skatina susimąstyti apie žmonių gyvenimo trapumą. Ne veltui dažna lietuvių literatūros tema yra tėvo ir vaiko santykiai bei jų poveikis vaikui. Remdamasis skaitytomis knygomis, stengsiuosi išanalizuoti šią temą.

Pirmiausia grožinėje literatūroje galime rasti daug pavyzdžių, kurie parodo vaikų nedėkingumą tėvams, norą jų atsikratyti. Nors liaudies išmintis byloja, kad buvimas su vaikais gydo sielas, tačiau patys tėvai dažniausiai paverčia vaiką nelaimingu ir leidžia jam priimti tokius sprendimus. Juk kaip sakoma, kokie mes – tokie ir vaikai. Būtent tuomet, kai santykiai su tėvais tampa neaiškūs ir skatinantys susimąstyti, vaikai pradeda ieškoti atsakymų knygose, kurios perteikia panašias situacijas ir leidžia skaitytojui priimti naujus sprendimus, apmąstyti kas vyksta ne taip ir pamilti tėvus iš naujo. Vienas iš tokių kūrinių – Onorė de Balzako romanas ,,Tėvas Gorijo“. Tai pasakojimas apie tėvą, kuris buvęs makaronų įmonės darbininkas, bado metais spekuliavęs miltais bei duona susikrovė nemažą turtą.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1286 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ernesta
  • Tėvo ir vaiko santykiai lietuvių literatūroje Kokį poveikį jie daro vaikui?
    10 - 4 balsai (-ų)
Tėvo ir vaiko santykiai lietuvių literatūroje Kokį poveikį jie daro vaikui?. (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevo-ir-vaiko-santykiai-lietuviu-literaturoje-koki-poveiki-jie-daro-vaikui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 17:51
×