Tėvų ir pedagogų bendradarbiavimo svarba


Įvadas. Bendravimas. O kas gi yra bendradarbiavimas? Kokybiškas ikimokyklinės įstaigos ir vaiko tėvų bendradarbiavimas. Išvados. Naudotos literatūros ir kitų informacijos šaltinių sąrašas.


Kelias į gyvenimą, jo pažinimą vaikui prasideda tėvų namuose. Šeima atsako už vaiko auginimą, auklėjimą, lavinimą, ruošimą jį gyvenimui už jos ribų. Šeimoje, kurioje vyrauja darna, dora vaikas gauna šiltus emocinius santykius, saugumo jausmą, psichologinį komfortą, suvokimą, kad reikia gerbti kitus žmones, aplinką, save... Šeima padeda vaikui ugdytis, tačiau šeimoje vaikas bendrauja tik su keliais žmonėmis-tėvais, broliais, seserimis ir su kitais giminaičiais. Bendraudami su suaugusiais šeimoje vaikai dažnai gauna tik jų globą, o jiems ugdyti yra skirtos ugdymo įstaigos. Pirmasis laiptelis yra ikimokyklinė įstaiga. Ikimokyklinė įstaiga papildo ugdymą šeimoje, plečia vaiko socialinį patyrimą, sudarydama jam sąlygas realiai gyventi mažoje vaikų bendruomenėje, padeda vaikui atskleisti save ir savo gebėjimus, bei juos ugdyti, teikia kvalifikuotą pedagoginę pagalbą. Svarbiausias ikimokyklinės įstaigos tikslas bendradarbiauti su šeima, puoselėti vaiko sugebėjimus, lemiančius vaiko asmenybės vystymosi, jo integracijos į visuomenę sėkmę. Būtent šeimos ir darželio tarpusavio pasitikėjimu ir pagarba grįstas bendravimas gali užtikrinti vaiko asmenybės formavimosi sėkmę.

Bendradarbiavimas-tai darbas draugia siekiant bendro tikslo. Bendradarbiaujant yra labai svarbu jausti, matyti kita, siekti įsiklausyti vienas į kita, draugia artėti prie tikslo. Kad bendradarbiavimas būtų sėkmingas reikia jausti atsakomybę bendram darbui. Tad siekdami užtikrinti gerus vaiko ugdymo rezultatus šeima ir pedagogai turėtų tapti ugdymo partneriais. Šeimos ir ikimokyklinės įstaigos bendradarbiavimo svarba yra akcentuojama daugelyje dokumentų, kuriuose pabrėžiama, kad darželio ir šeimos tarpusavio santykių sureguliavimas didele dalimi priklauso ir nuo pedagogo noro, bei pasirengimo bendrauti su ugdytinio šeima.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (994 žodžiai)
  • Jurga
  • Tėvų ir pedagogų bendradarbiavimo svarba
    10 - 1 balsai (-ų)
Tėvų ir pedagogų bendradarbiavimo svarba. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-ir-pedagogu-bendradarbiavimo-svarba.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 12:38
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo