Tėvų ir vaikų konfliktas lietuvių literatūroje


Tėvų ir vaikų konfliktas lietuvių literatūroje. Remsiuosi šiais autoriais Jonu Biliūnu, Jurgiu Savickiu bei Šatrijos Ragana.


Sveiki, šiandien kalbėsiu apie tėvų ir vaikų konfliktą lietuvių literatūroje. Geri tėvų ir vaikų santykiai yra labai didelė vertybė. Konfliktas tai kivirčas, kilęs dėl priešingų poreikių, tikslų, interesų, nuomonių ar požiūrių susidūrimo.Tai rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai. Konfliktai auginant vaikus yra labai dažni. Šioje kalboje aptarsiu žmogui visais laikais buvusia svarbiausia vertybę – šeimą. Nagrinėsiu konfliktus šeimoje tarp tėvų ir vaikų. Remsiuosi šiais autoriais: Jonu Biliūnu, Jurgiu Savickiu bei Šatrijos Ragana ir papasakosiu kiekvienų šių veikėjų santykius, išryškėjusias vertybes ar kokios įtakos toks santykis tarp tėvų ir vaikų turėjo kūrinių veikėjams. Pagrindinės konfliktų priežastys: tėvų rūpesčio nuvertinimas, vaikystėje patirtų nuoskaudų jautimas, nesirūpinimas vaikais.

Pirmiausia noriu pasakyti, kad tėvai dažnai jaučia stipria nuoskaudą, jog senatvėje vaikai juos pamiršta ir nesirūpina jais. Vaikai neįvertinę daugybės rūpesčio ir globos metų, tėvus apleidžia ir pamiršta. Senyvo amžiaus tėvai ilgisi savo vaikų tikisi iš jų globos ir rūpesčio, tačiau ne visi tėvai to sulaukia. Tai matyti ir vieno lyrinės prozos pradininko Lietuvoje Jono Biliūno apsakyme „Ubagas“ , kuriame pasakojama apie tai, kad neįvertinęs begalinio rūpesčio ir globos sūnus garbingo amžiaus tėvą išvaro iš namų, gailėdamas net duonos kąsnio.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (833 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Paulina
  • Tėvų ir vaikų konfliktas lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Tėvų ir vaikų konfliktas lietuvių literatūroje. (2018 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-ir-vaiku-konfliktas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 05:47
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo