Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė


Tevu ir vaiku santykiai literaturoje. Tevu ir vaiku santykiai teiginiai. Kalbejimo potemes tevu ir vaiku santyliai. Vaiku ir tevu santykiai lietuviu literaturoje. Tėvų ir vaikų santykiai antanas škėma.

Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje. Kaip tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai formuoja jauną žmogų ir kaip veikia jau subrendusią asmenybę. Turėdama į ką lygiuotis mergaitė auga kaip stipri , krikščioniškomis vertybėmis besivadovaujanti ir dvasiškai turtinga asmenybė. Matome , jog patiriamas motinos ir dukters artumas , meilė pakylėja , stiprina ir turtina vaiko vidinį pasaulį.

Kalbėjimo potemė apie tėvų ir vaikų santykius. ( Š. Ragana „Sename dvare“, J. Biliūnas, V. Mykolaitis – Putinas „Altorių šešėly“ ).

Išplėstinis planas. Literatūros šaltiniai.


Visais laikais didžiausias žmogaus turtas buvo ir vis dar yra šeima. Nuo seno lietuviai šeimą laikė svarbiausia moraline vertybe. Buvo manoma, kad kiekvienas, jeigu nori būti laimingas, privalo turėti šeimą ir vaikų. Ne veltui santykiai tarp vaikų ir tėvų yra viena labiausiai nagrinėjamų temų lietuvių literatūroje. Juk gyvenimas šeimoje žmogų subrandina kaip asmenybę. Čia mes mokomės mylėti, atleisti, skirti gėrį nuo blogio, tikrąsias vertybes nuo netikrų. Kas, jei ne meile paremti tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai yra žmogaus laimės pagrindas? Remdamasi Šatrijos Raganos, Jono Biliūno ir Vinco Mykolaičio-Putino kūryba pabandysiu išsiaiškinti,

Ko gero, nesunku įsivaizduoti, kokią didelę įtaką vaiko asmenybei, jo vidinio pasaulio formavimuisi daro šeimoje patiriamas artumas, meile paremti santykiai su tėvais. Būtent tokius santykius tarp motinos ir dukters atskleidžia XIX a. pab. – XX a. pradž. neoromantizmo srovės atstovė Šatrijos Ragana, savo apysakoje ,,Sename dvare“. Kūrinyje vaizduojama mama (Irutės meiliai vadinama Mamate) yra rūpestinga ir besąlygiškai atsidavusi savo dukrai. Ji sugeba būti ir mažosios bičiulė, ir auklėtoja.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1006 žodžiai)
  • Mokykla
  • Silvija
  • Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-ir-vaiku-santykiai-lietuviu-literaturoje-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 12:13
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo