Tėvų ir vaikų santykių kūrimas


Tėvų ir vaikų santykių kūrimas. Kaip tėvams sukurti stiprius ir sveikus santykius su savo vaikais ir išmokyti visko. Ilgalaikių auklėjimo tikslų nustatymas. Jūs sakote savo vaikui, kad jis paskubėtų, tačiau atrodo, kad jis tvarkosi vis lėčiau. Stresas ir suirzimas leidžia Jums būti tinkamu pavyzdžiu savo vaikams. Šilti santykiai. Elgesio ribų nustatymas. Supratimas kaip vaikai galvoja ir jaučia. Ikimokyklinis amžius.


Ilgalaikių auklėjimo tikslų nustatymastai savybės, kurias mes tikimės, kad turės mūsų vaikai, kai jie suaugs, taip pat santykiai, kuriuos mes tikimės turėti su vaikais ateityje.

Kas atsitinka toliau? Daugelis tėvų tokioje sitruacijoje pradeda šaukti, grasinti nubausti vaiką (prilupti ar atimtą kažką brangaus), grasinti, kad išsiųs vaiką į mokyklą neapsirengusį. Kai kurie tėvai gali netgi sugriebti, purtyti, suduoti jam arba vadinti žeminančiais žodžiais. Kas vyksta su vaiku? Jeigu galėtume pažvelgti į situaciją iš šalies, pamatytume, kad vaikai taip pat suirzta, išsigąsta mūsų pykčio arba grąsinimų. Vaikai gali jaustis labai įskaudinti ir pykti dėl to, kaip juos vadiname apimti pykčio. Mūsų bausmės gali priversti vaikus jaustis nemylimais ir nenorimais. Visos šios reakcijos paprasčiausiai išjungia vaiko mąstančias smegenis ir reaguoja tik emocinės – vaikas verkia, suduoda mums atgal, pradeda šaukti. Vaikas taip pat sutrikės kaip ir Jūs, o du supanikavę asmenys negali rasti jokių konstruktyvių sprendimų.

Rodydami tinkamą pavyzdį; Paaiškindami vaikams priežastis, dėl kurių reikia taisyklių; Įtraukdami vaikus į taisyklių kūrimą; Paaiškindami vaikams savo požiūrį ir išklausyti jų; Padėdami vaikams rasti būdus, kaip ištaisyti savo klaidas taip, kad jie turėtų galimybę mokytis; Mokydami ir paaiškindami kokią įtaką kitiems turi jų poelgiai; Dažnai kalbėdamiesi su vaiku; Būdami teisingi ir lankstūs; Kontroliuodami savo pyktį ir vengdami grasinimų; Paruošti vaikus sudėtingoms situacijoms, paaiškinti ko vaikai gali tikėtis ir kaip su tuo susitvarkyti; Suteikti informacija, kuri bus reikalinga priimant teisingus sprendimus.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (943 žodžiai)
  • Inga
  • Tėvų ir vaikų santykių kūrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Tėvų ir vaikų santykių kūrimas. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-ir-vaiku-santykiu-kurimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:14
×