Tėvų ir vaikų santykių vaizdavimas lietuvių literatūroje


Tėvų ir vaikų santykių vaizdavimas lietuvių literatūroje. Jonas Biliūnas. Šatrijos Ragana.


Visais laikais pati svarbiausia vertybė buvo ir vis dar yra šeima. Ją daugelis galėtų apibūdinti savaip, kadangi kiekvienam žmogui šeima yra suvokiama vis kitaip. Tačiau paprastai šeima yra giminystės ryšiais susieta žmonių grupė, kurią sudaro tėvai ir vaikai, kiti giminaičiai. Na, o poetiškai taip vadinamas artimiausių žmonių ratas, sąvoka, kuri asocijuojasi su šiluma. Šeima - tai vieta, kur turėtų būti gera, jauku, saugu. Žinoma, tėvų ir vaikų santykiai ne visuomet būna patys šilčiausi, tačiau tenka pripažinti, kad meilė tėvams niekur nedingsta, nes tėvai savo vaikams visuomet nori tik gero. Lietuvių literatūroje taip pat gausu įvairiausių tėvų ir jų vaikų santykių modelių ir toks rašytojas kaip Jonas Biliūnas.

XIX-XXa. lietuvių prozininkas, publicistas, lyrinės prozos pradininkas Lietuvoje, visuomenės veikėjas Jonas Biliūnas novelėje „Ubagas” parodė šiandieninę realybę atspindintį tėvų ir vaikų santykių modelį. Kūrinyje yra du veikėjai. Pagrindinis veikėjas yra Petras Sabaliūnas – senas vyriškis, ūkininkas, kadaise turėjęs viską, tačiau išdalinęs visą turtą savo sūnui bei pasakotojas, kuris pats grįžęs iš užsienio, sirgdamas, siekdamas pailsėti gimtinėje (tai labai susiję su paties Jono Biliūno biografija) sutinka Petrą Sabaliūną ir klausosi jo gyvenimo istorijos.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (882 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Malinauskas
  • Tėvų ir vaikų santykių vaizdavimas lietuvių literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Tėvų ir vaikų santykių vaizdavimas lietuvių literatūroje. (2020 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-ir-vaiku-santykiu-vaizdavimas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 14:00
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo