Tėvų nurodymai bei patarimai auklėjant vaiką šeimoje ir besivystantys vaiko sugebėjimai


Tėvų nurodymai bei patarimai auklėjant vaiką šeimoje ir besivystantys vaiko sugebėjimai. Straipsnis. „Valstybės dalyvės gerbiaatsakomybę,teises ir pareigas. ‘‘. „. tėvų arba, tam tikrais atvejais, išplėstinės šeimos arba bendruomenės narių. Apibendrindamas bendrą diskusiją dėl šeimos vaidmens propaguojant vaiko teises, Vaiko teisių komitetas nurodė. Vaikas – kaip teisių subjektas ir didėjantys jo gebėjimai. Pasirengimas tėvystei (motinystei).


Tėvų nurodymai bei patarimai auklėjant vaiką šeimoje ir besivystantys vaiko sugebėjimai (5 straipsnis).

Apibendrindamas bendrą diskusiją dėl šeimos vaidmens propaguojant vaiko teises, Vaiko teisių komitetas nurodė:.

Komitetas nurodė, kad šeimoms būtina teikti reikiamą paramą: Komitetas pataria ypač daug dėmesio skirti šeimos stiprinimui įgyvendinant vaiko teises ir pabrėžia svarbų moters vaidmenį šeimoje bei visuomenės gyvenime. Šiuo atveju Komitetas pripažįsta, kad šiais klausimais reikia konsultuoti miesto ir kaimo gyventojus“.

Žmogaus teisių komiteto 19 bendrajame komentare teigiama: „Komitetas nurodo, kad įvairios valstybės skirtingai apibrėžia šeimą ir todėl neįmanoma pateikti standartinio šios sąvokos apibrėžimo.

Vaikas – kaip teisių subjektas ir didėjantys jo gebėjimai.

,,Vaiko pilietinės teisės prasideda šeimoje...Šeima yra pagrindinis tarpininkas informuojant apie žmogaus teises ir jas saugant,užtikrinant pagarbą žmogiškosioms vertybėms...‘‘.

Komitetas aiškiai draudžia tėvams vaiką ‘‘auklėti‘‘ žiauriomis arba žeminančiomis priemonėmis.

‘‘ Besivystantys vaiko sugebėjimai‘‘ – tai pripažinimas,kad būtina gerbti ir skatinti savarankišką vaiko vystymąsį,naudotis teise į minties,sąžinės ir tikėjimo laisvę.

Nereikalauti arba nesitikėti iš vaiko to,kas neatitinka jo brandumo laipsnio.

Siekiant išvengti visų formų smurto ir kitų nusikaltimų vaikystėje ir vyresniame amžiuje,svarbus ankstyvas vaiko ugdymas šeimoje.

Reikia parengti kompleksines pagalbos ir švietimo programas,skirtas tėvams ir jų pasirengimui tėvystei(motinystei).

,,Imtis priemonių ir parengti programas,kurių tikslas-informuoti šeimas apie tėvų vaidmenį ir pareigas auklėjant vaiką ir juo rūpintis,stiprinti teigiamus tėvų-vaikų santykiius,skatinti tėvus jauriau reaguoti į vaikų ir paauglių problemas bei dalyvauti šeimos bei bendruomenės gyvenime‘‘.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 608 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (701 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Tėvų nurodymai bei patarimai auklėjant vaiką šeimoje ir besivystantys vaiko sugebėjimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Tėvų nurodymai bei patarimai auklėjant vaiką šeimoje ir besivystantys vaiko sugebėjimai . (2017 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-nurodymai-bei-patarimai-auklejant-vaika-seimoje-ir-besivystantys-vaiko-sugebejimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:54
×