Tėvų susirinkimas


Tėvų susirinkimas. Tėvų susirinkimas “ Vaikų drausminimas šeimoje ”. Pasiruošimas susirinkimui. Susirinkimo darbotvarkė. Temos pasklebimas. Teorinė dalis Fizinės bausmės – negalimos. Svarbiausios elgesio taisyklės. Veiksmingi rezultatai. Tėvų ramumas. Taisyklių nustatymas. Reikia žinoti kaip vaikai manipuliuoja.


Pora savaičių prieš tėvų susirinkimą, klasėje su vaikais, surengti klasės valandėlę ir kartu su jais padiskutuoti apie drausminimą ir dažniausiai taikomas bausmes.

Raštiškai informuoti tėvus apie susirinkimą pranešant susirinkimo tikslą, datą ir vietą.

Sugalvoti gyvenimiškų situacijų, kuriuose vaikai elgiasi netinkamai ir padiskutuoti su tėvais, ką jie apie tai galvoja.

Tėvams dažnai priekaištaujama dėl jaunimo sunkumų ir dėl to, kad jaunimas pridaro rūpesčių visuomenei. Tai vis tėvų kaltė, dejuoja psichikos sveikatos ekspertai, ištyrinėję grėsmingą statistiką- greitai auga skaičius vaikų ir jaunuolių, turinčių sunkių emocinių problemų, tapusių narkomanais ar savižudžiais. ( Dr. Thomas Gordon, 2000) Noriu pakalbėti apie tai, kad šeimoje su vaikais kiltų mažiau problemų, kad pasitaisytų vaikų elgesys. Paaugliai maištauja ne prieš tėvus. Jie priešinasi tik drausmės metodams, kuriuos taiko beveik visi tėvai. Kai tėvai išmoksta spręsti konfliktus naujais būdais, sumaištis ir nesantaika šeimose tampa išimtis, ne taisyklė. ( Dr. Thomas Gordon, 2000)

Mes auklėdami savo vaikus nebaudžiame,- tvirtina vieni tėvai.

Argi galima nebausti? Juk neklausys,- sako antri.

Kol vaikasmažas,jį reikia mušti – žodžių jis vis tiek nesupranta. O mušamas bijos ir gerbs tėvus,- teigia treti.

Mušdami, mes tyčia arba netyčia galime sužaloti vaiką. Paimant iki 2 metų vaiką į rankas ir supurčius, mes jam galime supurtyti smegenis ir jas pažeisti. Pažeistos smegenys neatsistato. Tikrai nepamatysime didelių problemų iš karto. Tačiau kai vaikas pradės lankyti mokyklą, kai jam reikės koncentruoti dėmesį, kai reikės atmintinai kažką išmokti, vaikui tai padaryti bus sunku, todėl nes jam yra pažeistos, supurtytos smegenys.

Praeityje fizinės bausmės iš tikrųjų buvo pagrindinis auklėjimo metodas. To priežastis buvo nesibaigiantis vargas,žema kultūra, neraštingumas. Tėvams, pasinėrusiems rūpesčiuose, kaip užsidirbti kasdieninės duonos kąsnį, nebuvo kada galvoti apie vaikų auklėjimą. Teisingas auklėjimas nesuderinamas su fizinėmins bausmėmis, žalojančiomis vaiko psichiką. Tokie tėvai pamiršta, kad paklusnumas, ugdomas lazda, niekad neišreikš vidinės vaiko drausmės. Tai tik išorinis paklusnumas, bijant bausmės, ir jis trunka tol, kol vaikas jaučia tą baimę. Toks paklusnumas nepagrįstas moraliniais motyvais, vaiko sąmoningumu. ( L. Ostrovskaja, 1970) Fizinės drausmės visiškai netinkama drausminimo priemonė. Tokios bausmės žemina vaikus, ugdo jų kerštingumą, uždarumą, užsispyrimą, pratina meluoti, slapukauti.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1841 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aida
  • Tėvų susirinkimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Tėvų susirinkimas. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevu-susirinkimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:10
×