Tėvynė rašinys


Rasinys tevyne. Kaip istorijos kryzkeleje isbandomas zmogus. Rasinys apie tevyne. Rasiniai tevynes tema. Kodėl istorijos kryžkelėje išbandomas žmogus. Istorijos kryzkeleje isbandomas zmogus. Tevynės rašinys. Žmogus ir tevyne rasinys. Rasiniai apie tevyne. Kaip istorijos kryzkeleje isbandomas zmogus rasinys.

Literatūra leidžia susipažinti su istoriniais įvykiais ir jų pasekmėmis žmogui. Istoriją mokomės jau nuo penktos klasės ir nemažai apie ją jau žinome iš mokyklinių vadovėlių ar istorinių knygų. Knygose gausu informacijos apie sukilimus, jų priežastis bei pasekmes. Jono Biliūno kūrinyje „Liūdna pasaka“ tai pat aprašomi istoriniai įvykiai, kurie išties pakeitė vienos šeimos gyvenimą. Juozapota ir jos vyras Petrelis buvo graži, svajonių kupina šeima. Juozapota visada svajodavo apie vaikus, kurie lakstys po sodą, gražų namą bei šalia mylintį vyrą. Tačiau tais sukilimo metais Petrelis su savo keliais draugais išejo į mišką ginti savo tevynės. Vyras ilgai negrįžo ir Juozapota išėjo jo ieškoti. Mieste pamačiusi Petrą negyvą ji prarado sveiką protą. Taigi, matome jei ne tuo metu vykęs sukilimas tai, šeima būtų ir toliau gyvenusi laimingai, tačiau šis įvykis viską labai pakeitė. Taip pat istoriniai įvykiai priverčia žmogų palikti savo namus ir išvykti gyventi svetur. Antano Škėmos romane „Balta drobulė“ pagrindinis veikėjas Antanas Garšva buvo partizanas ir tuo metu, kai Lietuvoje vyko karas jis priverstas emigruoti kitur. Per karą jis matė daug žuvusių žmonių, vieną nužudė ir pats. Atvykęs gyventi į Niujorką jis jautėsi labai nelaimgas ir turėjo dirbti nemėgstamą darbą. Taigi, literatūra leidžia pažinti istorinius įvykius ir skaudžias pasekmes žmogui.
  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (473 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ruta
  • Tėvynė rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Tėvynė rašinys. (2012 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevyne-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:47
×