Tėvynė – žmogaus būties centras pasiruošimas rašiniui


Tėvynė – žmogaus būties centras pakartokime pasiruošimo rašymui kelią. Pavadinimo analizavimas tėvynė. Ar šie trys žodžiai turi visiškai tas pačias reikšmes ? Pasvarstykime. Ar galime mintyse pavadinimą pasakyti paprasčiau , kitais žodžiais ? Pavyzdžiui. Jeigu galima , tai mąstau man reikės įrodyti , kad tėvynėje jis jaučiasi gerai. Tad samprotaujame toliau. Vadinasi , tėvynė žmogui svarbi , nes čia jo artimieji žmonės. Čia jis gali rasti nusiraminimą paguodą , bus suprastas. Vadinasi , žmogų ramina , apsaugo , įkvepia gimtojo krašto gamtos vaizdai. Vadinasi tėvynėje aš galiu reikšti savo mintis gimtąja kalba. Vadinasi , galiu sakyti savo šalies žmonių aš būsiu geriau suprastas nei bet kurios kitos. Vadinasi , svarbiausias vertybes žmogus susiformuoja savo šalyje. Su gimtąja šalimi. Su tėvyne. Ar galime teigti , kad tema nereikalauja kalbėti apie gerą buitį geras gyvenimo , pragyvenimo sąlygas ? Taip. Būtis – reikalauja kalbėti apie moralinius dalykus. Vidinę jauseną. Ar mums būtina įsivaizduoti , kad esame tolimoje šalyje , jog suvoktume , kokia yra tėvynės svarba ? Pamąstykime. Taigi , kam mums buvo reikalingi šitie klausimai ir atsakymai. Įžanga Tėvynė – žmogaus būties centras Ką man daryti su tuo , ką išsiaiškinau bandyti paneigti , įrodyti , paaiškinti ? Verta prisiminti. PAŽAISKIME. Įžanga. Sudėliokite sakinius , kad išeitų vientisas tekstas. Dar vienas rinkinukas , kad įtvirtintume įgūdžius. Pamėginkime įvertinti įžangas Į ką kreipsime dėmesį. Grįžtame nuo pradžių. Tėvynė – žmogaus būties centras Atraminiai mūsų sakiniai. UŽDUOTIS.

Ir reikia prisiminti, kaip įžangos informacija padeda numatyti esminius temos atskleidimo aspektus (juos savo pasilengvinimui galime pasivadinti pastraipų pagrindinėmis mintimis. Pagrindinė pastraipos mintis šaukte šaukia – ką aš tuo noriu pasakyti).

Vienas iš būdų įvertinti, ką turi, tai prarasti. Pabandykime pasvarstyti, ko netektume, jei būtume išvežti visam laikui į kitą, gal net labai tolimą šalį.

Kas atsitinka su aplinka? Pradėkime nuo šeimos. Ar šeima (visa giminė) lengvai pasiekiama kitoje šalyje, ar pakanka tik virtualaus bendravimo?

Vadinasi, tėvynė žmogui svarbi, nes čia jo artimieji žmonės. Čia jis gali rasti nusiraminimą paguodą, bus suprastas.

Kaip svečioje šalyje keičiasi gamtos vaizdai? Klimato ypatybės?

Vadinasi, žmogų ramina, apsaugo, įkvepia gimtojo krašto gamtos vaizdai.

Vadinasi tėvynėje aš galiu reikšti savo mintis gimtąja kalba.

Vadinasi, galiu sakyti savo šalies žmonių aš būsiu geriau suprastas nei bet kurios kitos.

Vadinasi, svarbiausias vertybes žmogus susiformuoja savo šalyje.

Galų gale su kokia šalimi, kur beišvyktum užaugęs, sies daugiausia prisiminimų?

Su gimtąja šalimi. Su tėvyne.

Ar galime teigti, kad tema nereikalauja kalbėti apie gerą buitį (geras gyvenimo, pragyvenimo sąlygas?)

Taip. Vidinę jauseną.

Ar mums būtina įsivaizduoti, kad esame tolimoje šalyje, jog suvoktume, kokia yra tėvynės svarba? Pamąstykime:

Maironis tėvynėje sukūrė brandžiausius savo kūrinius. Juose atskiros temos – Tėvynės meilė, tėvynės gamtos grožis. Ar galėtų gimti tokie kūriniai, jei tėvynė nebūtų žmogui svarbi?

  • Lietuvių kalba Planas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1302 žodžiai)
  • Jonas
  • Tėvynė – žmogaus būties centras pasiruošimas rašiniui
    10 - 3 balsai (-ų)
Tėvynė – žmogaus būties centras pasiruošimas rašiniui. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevyne-zmogaus-buties-centras-pasiruosimas-rasiniui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:53
×