Tėvynės laisvės kaina – žmonių gyvenimai


Tevynes laisves kaina-zmoniu gyvenimai. Tevynes laisves kaina-zmoniu gyvenimai rasinys. Tevynes laisves kaina zmoniu gyvenimai rasinys. Tevynes laisves kaina - zmoniu gyvenimai. Tevynes laisves kaina-zmoniu gyvenimai jonas biliunas. Tevynes laisves kaina-zmoniu gyvenimai biliunas. Laisves kaina rasinys. Tevynes laisves kaina-zmoniu gyvenime. Tevynes laisves kaina - zmoniu gyvenimai pastraipa. Liudna pasaka laisve.

Tėvynės laisvės kaina – žmonių gyvenimai. Kiekvienam žmogui tėvynė, gimtoji žemė, „aplaistyta“ protėvių krauju, yra brangi bei svarbi. Visi, mylintys gimtąją šalį, nori jai gražesnės, šviesesnės ateities, visi trokšta laisvės savo gimtajam kraštui. Bet ką iš tikrųjų galima padaryti dėl gimtosios žemės? Kiek daug gali dėl jos paaukoti?


XIXa. Lietuva išgyveno carinės Rusijos priespaudą. Taip pat šiame amžiuje vyko 1863-ųjų metų sukilimas. Į šią kovą ėjo jauni idealistai. Drąsių jaunuolių, jų šeimos narių gyvenimai po minėtojo sukilimo „apvirto aukštyn kojom“. Vieną tokią istoriją apie jauną idealistą vaikiną ir jo mylimosios patirtą sunkią dalią aprašo Jonas Biliūnas savo novelėje „Liūdna pasaka“. Šiame kūrinyje autorius pasakoja skaudžius Juozapotos išgyvenimus, svajones, norus ir tikrovę. Juozapota, jauna moteris, kartu su savo mylimuoju Petru svajojo apie bendrą jųdviejų ateitį. Svajojo apie darnią šeimą, vaikus, gražius namus bei dailų kiemą. Bet vieną naktį, nieko nesakęs mylimajai, jaunas vyras išėjo į sukilėlių gretas. Juozapota pabudusi ryte ir pamačiusi, jog mylimojo nėra šalia, išskubėjo į miestą ieškoti savo išrinktojo.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (308 žodžiai)
  • Mokykla
  • Danielė
  • Tėvynės laisvės kaina – žmonių gyvenimai
    9.1 - 7 balsai (-ų)
Tėvynės laisvės kaina – žmonių gyvenimai. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevynes-laisves-kaina-zmoniu-gyvenimai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 05:43
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo