Tėvynės meilės tema lietuvių literatūroje


Meiles tevynei tema lietuviu literaturoje. Tevynes tema lietuviu literaturoje.

Tėvynės meilės tema lietuvių literatūroje. Štai taip , raginant gelbėti viską , kas lietuviška , garbinant istorinę praeitį , reiškėsi meilė Tėvynei Maironio kūryboje.


Vos gimęs žmogus jau turi Tėvynę – gimtąjį miestą ar kaimą, savus namus, kiemą. Taigi dažnam Tėvynė – pirmiausia jo artima aplinka, kurios žmogus nenori prarasti, netekęs ilgisi jos. Gaila, bet yra žmonių, ypač šiais laikais, kuriems Tėvynė nėra vertybė. Dabartinis žmogus ieško geresnio gyvenimo svetur. Pamiršta savo gimtąjį kraštą. Iškeičia Lietuvą į kitą šalį. Bet, kaip bebūtų, dažnas iškeliavęs ilgisi savo namų, gimtinės, galima sakyti, savo Tėvynės. Būdamas toli nuo jos, žmogus išgyvena meilę savo kraštui, žemei. Literatūra pateikia nemažai pavyzdžių, rodančių žmogaus meilę Tėvynei. Žinoma, nebūtina palikti savo žemę, kad išgyventum meilę jai. Tiesiog meile reikia gyventi kiekvieną dieną, ypač tada, kai Tėvynė nėra laisva, jos kultūra, esmė naikinama. Taigi norėčiau aptarti Tėvynės temą Maironio ir S. Nėries kūryboje. Tai skirtingų situacijų, kitokios patirties romantinės pasaulėjautos kūrėjai, mąstę apie Tėvynę.

Pirmiausia norėčiau pristatyti 19 a. pab.–20 a. pr. poetą Maironį, parašiusį eilėraščių rinkinį ,,Pavasario balsai“. Maironis, jo kūryba visais laikais buvo patriotizmo, meilės Tėvynei pavyzdys. Poetas savo kūryboje pabrėžė laisvos Tėvynės idėją, garbino jos praeitį, žavėjosi gimtosios žemės grožiu.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1088 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Viktorija
  • Tėvynės meilės tema lietuvių literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Tėvynės meilės tema lietuvių literatūroje . (2017 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevynes-meiles-tema-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 05:04
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo