Tėvynės vaizdinys romantinėje Lietuvos literatūroje


Tevynes vaizdinys romantineje lietuviu literaturoje. Tėvynės vaizdinys lietuvių literatūroje. Meile tevynei lietuviu literaturoje. Romantinis tevynes vaizdavimas. Tevynes vaizdavimas lietuviu literaturoje. Tevyne lietuviu literaturoje. Kaip atrodo romantines tevynes vaizdavimas literaturoje. Prarastos tevynes ilgesys lietuviu literaturoje a. baranauskas. Tevynes vaizdavimas romantineje literaturoje. Tevynes vaizdinys romantineje literaturoje.

Tėvynės vaizdinys romantinėje Lietuvos literatūroje. Kalbėjimas apie tėvynę.

Autoriai pasirinkti: A. Mickevičius, A. Baranauskas, Maironis.


Vienas iš ryškiausių romantizmo epochos veiksnių buvo nacionalinės savimonės formavimasis. Suvokta, kad tautą vienija bendra kalba, tradicija, teritorija. Karų ir okupacijų laikotarpiu tėvynė negalėjo būti vien šalies, kurioje, gimei, teritorija, ji tapo žmonių dvasinis ir emocinis gyvenimo pamatas. Tokį tėvynės vaizdinį savo kūriniuose sukūrė lietuvių romantizmo poetai Adomas Mickevičius ir Antanas Baranauskas.

Antanas Baranauskas savo poemoje „Anykščių šilelis“ tėvynę pavaizdavo kaip erdvę, kurioje gyvendamas žmogus bręsta dvasiškai. Poetas, būdamas kunigas, gerai suprato transcendentines dvasines plotmes. Jo kūrinyje šilelis vaizduojamas kaip visos Lietuvos metafora. Žaliuojančiame šilelyje, laisvoje Lietuvoje augusio žmogaus „dūšia kaip varpa pribrendus nulinko“. Grūdų varpa nulinksta, kaip joje esančios sėklos sunoksta, todėl galima teigti, kad gyvenimas laisvoje ir klestinčioje tėvynėje brandina žmogaus sielą, ją nuskaistina, teikia dvasios pakylėjimą ir kūrybinius polėkius („giesmės imas“).

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (551 žodžiai)
  • Karolina
  • Tėvynės vaizdinys romantinėje Lietuvos literatūroje
    10 - 5 balsai (-ų)
Tėvynės vaizdinys romantinėje Lietuvos literatūroje. (2014 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/tevynes-vaizdinys-romantineje-lietuvos-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:15
×