TFAS (tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų) ir GAAP (visuotinai priimti apskaitos principai) harmonizacijos (suvienodinimo) procesas


Tarptautiniai finansų apskaitos standartai. Įvadas į TFAS. Privalumai naudojant TFAS. Kam TFAS yra taikomas? Reikalavimai tfas. Kaip TFAS skiriasi pagrindiniais klausimais nuo JAV BAP? Bendrieji buhalterinės apskaitos principai. Bendrieji apskaitos principai – apskaitos sistemos pagrindas. Tfas prieš jav bap. Poveikis derinant BAP ir TFAS. Bap prieš tfas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pastarąjį dešimtmetį Lietuvos, kaip ir viso pasaulio finansų apskaitos sistemoje įvyko nemažai esminių pokyčių. Šie pokyčiai, įvardijami kaip apsakitos harmonizavimas, noras suvienodinti viso pasaulio rinkose esančių įmonių apskaitos ir informacijos atskleidimo reikalavimus, didinti skaidrumą bei finansų rinkų efektyvuma. Tam, kad būtų išvengta painiavos, Tarptautinių apskaitos standartų valdyba (TASV) sukūrė vieną unikalią apskaitos kalbą, kuri yra vadinama Tarptautiniu finansinės atskaitomybės standartu, geriau žinomo kaip TFAS.

Darbo tikslas: Surinkti informaciją apie GAAP ir TFAS ir palyginti.

Darbo užduotis: Išnagrinėti TFAS (tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų) ir GAAP (generally accepted accounting principles – visuotinai priimti apskaitos principai) skirtumus ir panašumus, palyginti TFAS ir JAV BAP.

Įmonės veikia visame pasaulyje. Kai kurios organizacijos turi pasaulinį egzistavimą. Tam, kad būtų išvengta painiavos, Tarptautinių apskaitos standartų valdyba (TASV) sukūrė vieną unikalią apskaitos kalbą, kuri yra vadinama Tarptautiniu finansinės atskaitomybės standartu, dažniausiai žinomas kaip TFAS.

Tarptautinių apskaitos standartų valdyba (TASV). Ji buvo įkurta 2001m. ir ji buvo Tarptautinių apskaitos standartų komiteto įpėdinis.

Daugelis šalių, pavyzdžiui, Europos Sąjungos pasaulyje, Honkongas , Australija, yra pagal TFAS. Pagal rugpjūčio 2008 m. duomenis, daugiau negu 113 pasaulio šalių gali reikalauti arba leisti TFAS atskaitomybės.

Viešiesiems subjektams arba verslui, kuris apima įmones, kurios yra vertinamos vertybinių popierių biržose, dalis visuomenės interesų arba viešasis sektorius. Šios įmonės turėtų įgyvendinti TFAS standartus.

Vertybinių popierių ir biržos komisija yra atsakinga už priežiūros ir reguliavima vertybiniais popieriais. Finansų apskaitos standartų valdyba (FAS valdyba) yra institucija, kuri nustato ir interpretuoja. BAP. TASV dirba su FASB dėl JAV konvergencijos. BAP ir TFAS.

• TFAS neleidžia skolų, jei sandoris buvo pažeistas, jei skolintojo atsisakymas gaunamas iki balanso datos.

Sąnaudos priklauso nuo dydžio ir verslo pobūdžio. Tačiau pagrindines išlaidas apima darbuotojų mokymai, IT pagalba, įgyvendinimas TFAS. Savikaina taip pat turi atlikti svarbų vaidmenį. Pagal lapkričio 2008 m., Vertybinių popierių ir biržos komisija apskaičiavo, kad didžiausios įmonės, kurios priima TFAS ankstyvą patirtį, gauna maždaug $32 mln. įmonei papildomų išlaidų.

Specialistai, įgiję ACCA DipIFR:• turės išsamių žinių ir supratimą apie pagrindinius TFAS principus;• įgis įgūdžių, kaip rengti finansines ataskaitas pagal TFAS, taip pat apie finansinių ataskaitų konsolidavimą;• galės panaudoti TFAS taikymo įgūdžius praktikoje.

apskaičiuojant pajamas apskaitoje turi būti pripažintos tik tos, kurios tikrai uždirbtos.

Jei investuoti besivystančiose rinkose, turite žinoti apie dvi pasaulio pagrindines apskaitos sistemas: Visuotinai pripažintą Apskaitos principus (BAP) ir Tarptautiniai finansinės atskaitomybės standartus (TFAS). BAP yra naudojamas daugiausia Jungtinėse Amerikos Valstijose, nors Saugumas ir biržos komisija svarsto pereiti prie TFAS iki 2015, sistemą, naudojama Europos Sąjungos ir daugelio kitų šalių. Daugelis šalių turi savo apskaitos sistemas, nors dauguma seką vienas svarbiausių sistemų arba kitas, stebi kaip jos dirba išsilaiko savo rinkose.

Visos apskaitos schemos naudoja dvigubo įrašo praktiką, klasifikuoja sandorių pajamoms arba sąnaudas, turtus ir įsipareigojimus. Dvi svarbiausios apskaitos sistemos turi keletą skirtumų tarp jų, kurios gali skirtis rezultatais. Jei jūs suprantate, tiek apie BAP ir TFAS smulkmenas, jūs galite padaryti geresnį bendrovių vertinimą.

Tarptautinis finansinės atskaitomybės standartas (TFAS) yra laikoma kalba bendrais pasaulineis verslo klausimais taip, kad įmonės sąskaitos yra suprantamos ir palyginamos. Didėjančios tarptautinės akcijos ir prekybos pasekmės yra labiausiai svarbu toms įmonėms, kurios turi sandorių daugelyje šalių. Jie palaipsniui pereina daug skirtingų nacionalinių apskaitos standartų.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3558 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • TFAS (tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų) ir GAAP (visuotinai priimti apskaitos principai) harmonizacijos (suvienodinimo) procesas
    10 - 5 balsai (-ų)
TFAS (tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų) ir GAAP (visuotinai priimti apskaitos principai) harmonizacijos (suvienodinimo) procesas. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/tfas-tarptautiniu-finansines-atskaitomybes-standartu-ir-gaap-visuotinai-priimti-apskaitos-principai-harmonizacijos-suvienodinimo-procesas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:54
×