Tiekimo grandinė kursinis darbas


Įvadas. Įmonės aprašymas. Įmonės pristatymas. Įmonės pagrindinės ir pagalbinės veiklos. Įmonės pagrindiniai, pagalbiniai ir valdymo procesai. Įmonės pajėgumai. Įmonės padėtis rinkoje. Įmonės konkurentai. Įmonės klientai. Įmonės partneriai. Įmonės tiekėjai. Tiekimo grandinės svarba/nauda įmonėje. Tiekimo grandinės nauda įmonės dalyviams ir procesams. Logistikos paslaugas teikiančios įmonės vidinės tiekimo grandinės valdymas ir projektavimas. Vidiniai įmonės procesai tiekimo grandinėje. Vidiniai įmonės dalyviai. Vidinės tiekimo grandinė projektavimas logistines paslaugas teikiančioje įmonėje. Logistikos paslaugas teikiančios įmonės išorinės tiekimo grandinės valdymas ir projektavimas. Išoriniai įmonės procesai tiekimo grandinėje. Išoriniai įmonės dalyviai. Išorinės tiekimo grandinės projektavimas logistikos paslaugas teikiančioje įmonėje. Virtualios tiekimo grandinės kūrimas logistikos paslaugas teikiančioje įmonėje. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.


Tiekimo grandinės valdymas svarbu kiekvienos įmonės veikloje, norint užtikrinti nepertraukiamą medžiagų ir informacijos judėjimą, pasiekti gerų įmonės veiklos rezultatų.

Atsiskaitomojo darbo objektas: Tiekimo grandinės projektavimas ir valdymas logistikos paslaugas teikiančioje įmonėje.

Atsiskaitomojo darbo tikslas: susipažinti su logistikos paslaugas teikiančioje įmone bei jos tiekimo grandinės valdymu; išmokti dirbti su informaciniais šaltiniais renkant reikiamą informaciją savarankiško darbo atlikimui.

Atlikti UAB „Vilniaus tranzitas“ įmonės rinkos analizę.

Išanalizuoti vidinę tiekimo grandinę atsižvelgiant į transporto/ekspedicinės įmonės procesus, dalyvius.

Išanalizuoti išorinę tiekimo grandinę atsižvelgiant į transporto/ekspedicinės įmonės procesus, dalyvius.

Pateikti pasiūlymus UAB „Vilniaus tranzitas“ įmonės tiekimo grandinės valdymo gerinimui.

Į Balkanų ir Artimųjų rytų šalis,

Į Pietų Europos šalis, o taip pat į kitas Baltijos šalis ir Skandinaviją.

Palaikantys procesai ( valdymo ir pagalbiniai) yra tokie, kurie paremia ir sustiprina vertę sukuriančius (pagrindinius) procesus.

Proceso valdymo tikslas yra pasiekti aukščiausią užduoties įvykdymo lygį.

Valdymo proceso tikslas yra teikti paslaugą, kurios elementai yra nuoseklūs ir nukreipti siekiant tikslo, kad klientų lūkesčiai būtų išpildyti.

Visi įmonės procesai yra svarbūs ir susiję tarpusavyje. Per didelis ar per mažas kurio nors įmonės proceso išskyrimas gali turėti įtaką veiklos efektyvumui, taip pat gali sukelti darbuotojų entuziazmą arba apatiją.

Krovinių transportavimo ir ekspedijavimo paslaugų pardavimas

Procesų valdymo programos taip pat leidžia:

Lengvai  administruoti bet kokias vairuotojų išlaidas komandiruočių metu.

Įmonė savo automobilių parke turi 8 nuosavus automobilius, kitus 53 krovininius automobilius įmonė nuomojasi. Kroviniai vežami naujais vilkikais, kurie yra atitinkantys EURO 5 standartą, kiekviena puspriekabė turi termografą, yra galimybė bet kada atsispausdinti termogramą už bet kurį dominantį laikotarpį, visuose vilkikuose sumontuota GPS navigacija, vairuotojai aprūpinti mobilaus ryšio telefonais, vilkiko judėjimas nuolatos kontroliuojamas per palydovinę sistemą.

Prie įmonės pajėgumų reiktų priskirti ir įmonės turimas licencijas bei leidimus.

Remiantis rekvizitai. Lt duomenimis, UAB „Vilniaus tranzitas“ yra:

Nagrinėjant įmonės veiklą svarbu žinoti kokioje rinkoje įmonė veikia, t.y. žinoti įmonės konkurentus, partnerius, klientus.

konkurentai, kurių veiklos laikotarpis rinkoje yra toks pat kaip pasirinktos įmonės,

konkurentai teikiantys panašaus pobūdžio paslaugas,

konkurentai turintys vienodus, ar panašius pajėgumus susijusius su transporto priemonių ir darbuotojų skaičiumi.

konkurentai užsiimantys panašiomis vežimo kryptimis kaip pasirinkta įmonė.

Praktiškai konkurentų analizę sudėtinga atlikti, nes transporto/ ekspedijavimo įmonių labai daug, skiriasi įmonės dydžiai- arba įmonės yra daug didesnės nei UAB „Vilniaus tranzitas“ arba daug mažesnės. Todėl palyginimui šiame darbe konkurentais buvo pasirinkta atsitiktiniai konkurentai. Nuodugnesnei analizei, kuri būtų vertinga reiktų išnagrinėti kelis šimtus panašių įmonių.

Išskirti UAB „Vilniaus tranzitas“ kliento negalima, nes jais tampa tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Įmonių turi leidimus ir licencijas vežti įvairius krovinius: daugiagabaričius, nestandartinius, pavojingus ir kt. Įmonė vykdo tiek vietinius, tiek tarptautinius pervežimus, o taip pat organizuoja multimodalinius krovinių transportavimus. Jei kokių nors paslaugų įmonė nevykdo, tuos užsakymus perleidžia savo grupės įmonėms.

AD REM LEZ (56 darbuotojai).

Šiame darbe nagrinėjama įmonė Vilniaus tranzitas yra didžiausia AD REM group įmonė.

Kadangi įmonė priklauso įmonių grupei, todėl vieni su kitais bendradarbiauja kaip partneriai. Kitų partnerių UAB „Vilniaus tranzitas“ neturi.

Tiekimo grandinė – tai tiesiogiai ar netiesiogiai su užsakovo išsakyto poreikio įgyvendinimu susijusių subjektų visuma. Tipinė tiekimo grandinė apima daug stadijų (subjektų): • užsakovą; • mažmenininką; • didmenininką; • gamintoją; • žaliavų tiekėją. Tiekimo grandinė apima ne tik gamintojus ir tiekėjus, bet ir vežėjus, sandėliavimo paslaugas teikiančius ir kitus tarpininkus bei patį užsakovą (tiekimo grandinė prasideda nuo užsakovo ir jo išreikšto poreikio).

  • Microsoft Word 2292 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4058 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Tiekimo grandinė kursinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Tiekimo grandinė kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandine-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 16:10
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo