Tiekimo grandinės analizė


Tiekimo grandinės analizė. Sistemų analizės sąvoka. Tiekimo grandinės struktūros modeliavimas ir projektavimas. Tipiniai klausimai į kuriuos reikia atsakyti naudojant bet kurį analizės metodą. Kai apie sistemą galvojama tiekimo grandinės kontekste klausimai tampa tikslesnį. Keičiant tiekimo grandinės struktūrą, rekomenduojama įvertinti šiuos aspektus. Sandėliavimo veiklos našumo analizė. Sandėlio našumo didinimo metodai. Nėra vienintelio sandėlio našumo matavimo mato, bet reikia atsižvelgti į šiuos charakteringus bruožus. Sandėliavimo veiklos įvertinimas. Pagrindinės sritys, kur reikia stebėti sandėliavimo veiklos efektyvumą. Transportavimo sąnaudų analizė. Produkto pelningumo analizė. (Direct Product Profitability DPP). Pramonės standartų analizė. Praktinė užduotis.

Tai metodinės logistikos tinklo arba tiekimo grandinės segmentų apžvalga, siekiant nustatyti, kaip gerai funkcionuoja atskiras segmentas arba visas tinklas. Pvz. Gali būti studijuojamas sandėlio darbuotojo laikas ir judėjimas atliekant konkrečią užduotį. Pvz. Šalies mastu analizuojami nusistovėję ryšiai su tiekėjais ir užsakovais.

1 žingsnis: Analizuojami duomenys taikant statistinius metodus. 2 žingsnis: Įrašomi duomenys į programinius tiekimo grandinės modelius. Rezultatas: Atkuriamos realios sąlygos ir nustatoma, kaip dabartinė arba įsivaizduojama sistema veikia esant įvairiems pasikeitimams, sukuriama kita tiekimo grandinės struktūra.

Kodėl mes atliekame kiekvieną užduotį? Kokia iš to nauda? Kodėl užduotys atliekamos būtent tokia tvarka? Ar galima pakeisti operacijų seką ir padidinti efektyvumą? Kodėl užduotis atlieka tam tikros grupės arba asmuo? Ar gali šią užduotį atlikti kiti? Ar yra geresnis sistemos veikimo būdas?

Kai apie sistemą galvojama tiekimo grandinės kontekste klausimai tampa tikslesnį:.

Tiekėjas: kur pirkti medžiagas? Gamintojas: Kur gaminti ir surinkinėti produktus? Kiek gaminti? Sandėlis: kur saugoti gatavą produkciją? Kaip paimti ją iš saugojimo zonos? Transportavimas: Koks parko dydis? Kokie gabenimo maršrutai? Kokie krovinio maršrutai? Užsakovai: Kokias rinkas aptarnauti? Koks aptarnavimo lygis? Koks kainų lygis?

Daroma įtaka kelioms verslo funkcijoms. Tarp konfliktuojančių tikslų gali būti ir kompromisų.

  • MS PowerPoint 29 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (615 žodžiai)
  • Lina
  • Tiekimo grandinės analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Tiekimo grandinės analizė. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:19
×