Tiekimo grandinės vadyba referatas


Įvadas. Tiekimo grandinės vadybos samprata ir tikslai. Tiekimo grandinės planavimas ir valdymas. Esminiai faktoriai, įtakojantys tiekimo grandinės vadybą. Aplinkos neapibrėžtumas. Informacinės tchnologijos. Santykiai. Išvados. Literatūra.

Logistikos ir tiekimo grandinės vadyba nėra nauja idėja. Nors karo metu generolai nuo seniausių laikų suprato logistikos svarbą, verslo organizacijos tik neseniai pripažino, jog norint išlikti konkurencingiems rinkoje bei kuo labiau sumažinti kaštus, logistikos vadyba yra labai svarbi. Nors kai kurie ekspertai mano, jog logistika ir tiekimo grandinės vadyba yra tas pats, tačiau pastarosios sąvoka yra platesnė nei logistikos vadybos. Jų skirtumas yra tas, kad logistika apibūdinamas kaip prekių srauto valdymo ir kontroliavimo mokslas, taip pat informacijos ir kitų išteklių pateikimas į rinką, o tiekimo grandinės vadyba yra tiekimo grandinių operacijų planavimas, vykdymas ir kontroliavimas, siekiant jog kliento poreikiai būtų patenkinti kuo tiksliau. Laikomasi nuomonės, kad tiekimo grandinės vadyba Lietuvoje sparčiai vystosi ir vis daugiau įmonių bando taikyti šią koncepciją, kuri padeda optimaliai valdyti verslą ir svarbiausia – didina įmonės pelningumą.

Kuo daugiau ir plačiau taikoma tiekimo grandinės vadyba, tuo labiau pastebima, kad tai yra sudėtingas bei daug laiko atimantis procesas. Todėl yra diegiamos įvairios tinklo koordinavimo programos, kurios padeda supaprastinti didelius dokumentų srautus bei nagrinėjami faktoriai, kurie gali turėti įtakos tiekimo grandinių vadybai.

Literatūroje gausu skirtingų tiekimo grandinės vadybos apibrėžimų. Klasikinis apibrėžimas teigia, jog tiekimo grandinė – tai efektyvus atsargų bei su jomis susijusių informacijos srautų iš kilmės į tikslo vietą projektavimas, planavimas, vykdymas bei kontroliavimas siekiant patenkinti klientus poreikius [1, psl.5]. Martin Christopher teigia, jog tiekimo grandinė – tai valdymas, kuris yra konstruojamas logistikos pagrindu ir koordinuoja ryšius tarp kitų objektų proceso vamzdyne, t.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1406 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantė
  • Tiekimo grandinės vadyba referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tiekimo grandinės vadyba referatas. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-vadyba-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 10:03
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo