Tiekimo grandinės vadyba


Tiekimo grandinės valdymas. Tiekimo grandines samprata. Tiekimo grandines tyrimas. Tiekimo valdymas. Tiekimo grandine tai. Tiekimo grandines valdymas referatas. Tiekimo grandine referatas. Tiekimo vadyba. Tiekimo grandines projektas. Tiekimo samprata.

Įvadas. Tiekimo grandinės valdymas –kas tai yra ? Tiekimo grandinės atramos taškas. Rizikos tiekimo grandinėje valdymas. Išvados. Literatūra. Tiekimo grandinės valdymas yra platesnė sąvoka negu logistika. Bemaž kasdien laužydami galvas, kaip sumažinti įmonių veiklos sąnaudas, ir dažnai iki išgyvenimo ribos spausdami paslaugų teikėjus vadovai nė nemato čia pat esančių sąnaudų mažinimo šaltinių. Vienas iš jų – tiekimo grandinės vadyba, kuri padeda sumažinti įmonių pirkimo išlaidas iki 40% bei išlaisvina bemaž tiek pat apyvartos lėšų, o kitos veiklos sąnaudos mažėja 10-25%. Tiekimo grandinės vadyba - nauja ir šiuo metu itin sparčiai besiplėtojanti verslo koncepcija, kuri padeda optimaliai valdyti verslą - mažinti sąnaudas bei praradimus, o svarbiausia - didinti bendrovės pelningumą. Tiekimo grandinės vadyba yra viena iš svarbiausių priemonių siekti strateginių tikslų - pritraukti ir išlaikyti užsakovus, eiti į kitas rinkas, didinti pelną ir plėsti verslą. Tiekimo grandinės samprata - tai procesas, prasidedantis žaliavų tiekimu, gamyba, produktų gabenimu ir sandėliavimu, vėliau produkcijos pateikimu mažmeninei prekybai ir galų gale klientams. Vis dėlto šią įprastai atrodančią struktūrą sudaro begalė įvairiausių galimų veiklos kombinacijų ir sprendimų, kuriuos taikant pasiekiamas svarbiausias tikslas - taupomos veiklos sąnaudos. Taikant tiekimograndinės vadybą, planavimui skirto laiko sąnaudos sumažėja 80-95%. Ne jūs sukate galvą, o visas sprendimų palaikymo arsenalas jums padeda rasti geriausią sprendimą, kaip planuoti įmonės atsargas, gabenimo schemas, formuoti užsakymus ir bendrauti su tiekėjais, jūs privalote planuoti, valdyti ir kontroliuoti žaliavų, atsargų bei pagamintų prekių transportavimą bei sandėliavimą iš gamybos į pardavimo vietą. Šiandienos sparčiai besivystanti ekonomika atneša naujas technologijas, spartesnius gamybos ciklus ir reiklesnius vartotojus. Tiekimo grandinės valdymas suteikia galimybę efektyviai kontroliuoti tiekimo grandinę.

Tiekimo grandinės valdymas yra platesnė sąvoka negu logistika.

Ne jūs sukate galvą, o visas sprendimų palaikymo arsenalas jums padeda rasti geriausią sprendimą, kaip planuoti įmonės atsargas, gabenimo schemas, formuoti užsakymus ir bendrauti su tiekėjais, jūs privalote planuoti, valdyti ir kontroliuoti žaliavų, atsargų bei pagamintų prekių transportavimą bei sandėliavimą iš gamybos į pardavimo vietą. Tiekimo grandinės valdymas suteikiavienintelio plano gaminių srautui ir informacijai versle sudarymas parengtos struktūros ir orientavimo krypčių pagrindu iš esmės ir yra logistika. Tiekimo grandinės valdymas konstruojamas šios struktūros pagrindu ir koordinuoja ryšius tarp kitų objektų procesų Tarp tiekėjų bei klientų ir pačios organizacijos. Taigi pavyzdžiui, vienas tiekimo grandinės valdymo tikslų gali būti tranzitinių atsargų, esančių grandinės organizacijose, atsisakymas, dalijantis informacija apie poreikius ir einamąsias atsargas. Tiekimo grandinės valdymas gerokai skiriasi nuo tradicinių ranka pasiekiamų ar netgi priešiškų ryšių, apibūdinusių pardavėjoar pirkėjo santykius seniau. Tiekimo grandinės valdymas grindžiamas bendradarbiavimu ir pasitikėjimu, turint tikslą. Sujungtų ir tarpusavyje susijusių organizacijų tinklas bendrai ir kooperuojantis valdančių, kontroliuojančių bei tobulinančių medžiagų ir informacijos srautą nuo tiekėjų iki vartotojų.

Ryšių su tiekėjais ir klientais valdymas abiem kryptimis, sukuriant didesnę vartotojo vertę, esant mažesnėms visos tiekimo grandinės sąnaudoms.

Siekiant padidinti pelningumą visiems grandinės dalyviams, tiekimo grandinės valdymas koncentruojamas į santykių valdymą. Galima sakyti, kad tiekimo grandinę valdo rinka, o ne tiekėjai, nes paprastai visoje sistemoje yra daugybė tiekėjų ir, žinoma, tiekėjų tiekėjams ir, be abejo, daugybė klientų ir klientų klientams. Paprastai pasakius, tiekimo grandinės tikslas – subalansuoti paklausą su tiekimu. Tradiciškai tai daroma prognozuojant paklausą ir paruošiant atsargas tai paklausai tenkinti. Be to, reikia turėti papildomų gamybinių pajėgumų, jei reali paklausa viršytų prognozuotą. Bet abiem atvejais paklausa bus balansuojama tiekimu.

Tiekimo gradinėje atramos taškas- tai vieta, kur įsipareigojama tiekti žaliavas, gaminti produkciją, išsiųsti prekes ir priimti sprendimus dėl apimčių bei asortimento. Mintis, yra ta, kad įsipareigojimus reikia stengtis priimti kuo vėliau, nes kuo arčiau prie užsakymo jie priimami, tuo naudingiau.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1450 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaidulia89
  • Tiekimo grandinės vadyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Tiekimo grandinės vadyba. (2011 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 11:41
×