Tiekimo grandinės valdymas kursinis darbas


Vadas Temos aktualumas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Darbo objekto , informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Informaciniai šaltiniai. Tyrimo metodika. Tiekimo grandinės planavimo teorinė analizė tiekimo grandinės planavimas įvadinė dalis 6 eilutės. Rizikos mažinimo metodas. Tiekimo grandinės organizavimas. Tiekimo grandinės kontrolė. Tiekimo grandinės planavimas statoil fuel & retail Lietuva , Uab. Įmonės charakteristika. Statoil Fuel & Retail misija. Statoil Fuel & Retail vizija. Tiekimo grandinės valdymas įmonėje. Tiekimo grandinės planavimas ir kontrolė įmonėje. Tiekimo grandinės procesas įmonėje. Išvados ir pasiūlymai. Terminų ir sąvokų žodynas Tiekimo grandinės valdymas. Statoil Fuel & Retail. Literatūros sarašas.


Plėtojant šią temą įvairūs autoriai tiekimo grandinės valdymą bei esmę apibūdina kaip platesnę sąvoka negu logistika. Teoriniais aspektais Meidutė I., (2012), Christopher M., (2007), Palšaitis R., (2010), teigia, kad tiekimo grandinės valdymas yra grindžiamas bendradarbiavimu ir pasitikėjimu, turint tikslą įrodyti, kad „visuma yra daugiau negu jos dalių suma“. Įvairių šaltinių autoriai savo šaltiniuose aprašė apie kiekvieną tiekimo grandinės valdymo detalę: sandėliavimo, paskirstymo, tiekimo ir aprūpinimo logistikos valdymo aspektais, taip pat pasidalino savo mintimis apie optimalaus atsargų dydžio nustatymą ir atsargų svarbą įmonės veikloje.

Organizacijos planuodamos produkcijos gamybą dažnai susiduria su medžiagų ar žaliavų poreikių skaičiavimais, pirkimo ir pristatymo planavumu. Kiekvienos įmonės veikla priklauso nuo turimų žaliavų kiekio, materialiųjų išteklių, produktų bei paslaugų, kuriomis aprūpina ją kitos įmonės. Tik išnagrinėjus tiekimo grandynės valdymą galima išsiaiškinti, ką būtų galima patobulinti, pagerinti įmonės tiekimo grandinėje.

Problematika. Nesuvokiant tiekimo grandinės valdymo, neįmanoma pasiekti norimo rezultato ir numatytų tiekimo grandinės procesų, kontrolės, planavimo įgyvendinimo, neužtenka žinoti poreikius ir savus reikalavimus. Reikia išaiškinti ir patikrinti pasiūlą bei surengti derybas su tiekėjais, norint sumažinti laiko sąnaudas būtina išanalizuoti įmonės tiekimo grandinę. Todėl šiame kursiniame darbe ji iškelta klausymu „Kaip įmonėse vyksta tiekimo grandinės valdymas“

Darbo objektas – UAB „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ tiekimo grandinės valdymas.

Darbo tikslas: Teoriškai išanalizuoti ir empyriškai ištirti UAB „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ tiekimo grandinės valdymo procesus.

Darbo uždaviniai.

Išanalizuoti tiekimo grandinės valdymą teoriškai.

Išnagrinėti tiekimo grandinės įmonės planavimą.

Išanalizuoti tiekimo grandinės organizavimą įmonėje.

Išnagrinėti tiekimo grandinės kontrolės procesus imonėje.

Darbo metodai. Informacijos šaltinių analizė.

Darbo objektas. Darbe bus analizuojamas tiekimo grandinės valdymas įmonėje. Daugelis organizacijų turi daug padalinių ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose šalyse, planuoti tolimesnę organizacijos tiekimo grandinės veiklą yra būtina, logistiniu požiūriu funkcionaliam planavimui būtina sudaryti specialią logistinę tarnybą, kuri valdytų materialinius srautus, pradedant nuo derybinių santykių su tiekėjais formavimo ir baigiant gatavos produkcijos vartotojui pristatymu. Dėl šios priežasties kursiniame darbe bus aiškinamasi darbuotojų požiūris į tiekimo grandinės planavimo naudą, kokie rizikos mažinimo metodai yra siekiant atlikti visus reikalingus tiekimo grandinės procesus.

Norint, kad tiekimo grandinės valdymas vyktų sėkmingai, reikia gauti norimus rezultatus, reikia formuoti tikslus ir uždavinius, bei priemones ir kelius jų realizavimui. Tam, kad realizuoti tikslus, reikia nei tikslai, nei jų realizavimo priemonės ir atliekami veiksmai negali būti spontaniški, turi būti apgalvoti, remtis tam tikra logika organizacijose (įmonėse).

Daugelis analizuojamų organizacijų turi savo tikslus – stengiasi teikti efektyvias ir profesionalias logistikos tiekimo grandinės paslaugas. Veiklą vykdyti atsakingai žvelgiant į aplinką, naudojant naujausias technologijas. Siekiant, kad klientai pasirinktų iš karto, kai prireiks patikimų, inovatyvių bei aukščiausios kokybės tiekimo paslaugų.

Informaciniai šaltiniai. Rašant kursinį darbą apie organizacijos tiekimo grandinės valdymą analizuojama įvairiais moksliniais literatūros šaltiniais. Darbas rengtas, vadovaujantis Vaitiekaus A., Mauricienės I., „baigiamųjų ir kursinių darbų rengimo metodika“ (2014). Analizuojant tiekimo grandinės valdymą ir esmę remtasi Christoper M. „Logistika ir tiekimo grandinės valdymas“ (2007)., Meidutės I., „Logistikos sistema“ Utovkaitė-Ventienė J., “Transporto inžinerija ir vadyba” (2012).

Analizuojant tiekimo grandinės planavimą ir kontrolę remtasi Garalis A., „Logistika bendrieji pagrindai“ (2003)., Zinkevičiūtė V., Vasilis Vasiliauskas A. “Gamybos logistika. Gamybos vadybas. Vadovėlis” (2013), Bagdonas E., Bagdonienė L. “Administravimo principai” (2000), Kučinskas V., Kučinskienė R. “Vadybos įvadas” (2002), James A. F., Stoner R., Edward Freeman, Daniel R., Gilbert, Jr. “Vadyba”, (2006), Martinkus B., Stoškus S., Bražinskienė D. „Vadybos pagrindai“ (2010), Palšaitis R., „Šiuolaikinė logistika” (2010).

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (6571 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Tiekimo grandinės valdymas kursinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Tiekimo grandinės valdymas kursinis darbas. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-valdymas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 21:26
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!