Tiekimo grandinės valdymas versle


Įvadas. Tiekimo grandinės vadyba. Tiekimo grandinės samprata. Tiekimo grandinės sistema. Tiekimo grandinės modeliai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tiekimo grandinės vadyba - sparčiai besiplėtojanti verslo koncepcija, kuri padeda optimaliai valdyti verslą - mažinti sąnaudas bei didinti įmonės pelną. Viena svarbiausių tikslų tiekimo grandinės valdymo yra pritraukti ir išlaikyti klientus, eiti į kitas rinkas, didinti pelną ir plėsti verslą. Šią įprastai atrodančią struktūrą sudaro begalė įvairiausių galimų veiklos kombinacijų ir sprendimų, tačiau svarbiausias tikslas yra taupomos veiklos sąnaudos. Būtent šis valdymas padeda rasti geriausią sprendimą, kaip planuoti įmonės atsargas, gabenimo schemas, formuoti užsakymus ir bendrauti su tiekėjais. Tiekimo grandinės valdymas suteikia galimybę efektyviai kontroliuoti tekimo grandinę.

Tiekimo grandinė dažnai gali būti maišoma su logistikos samprata, tačiau kaip ir minėta, kad logistika ir tiekimo grandinės sąvokos skiriasi. Logistika apibrėžiama kaip vienintelio plano gaminių ir informacijos versle sudarymas parengtos struktūros ir orientavimo krypčių pagrindu. Tiekimo grandinės valdymas apibūdinamas kaip šios struktūros pagrindu ir koordinuoja ryšius tarp kitų objektų procesų t.y. tarp tiekėjų bei klientų ir pačios organizacijos. Šio valdymo pagrindas bendradarbiavimu ir pasitikėjimu. Taip pat yra keli apibrėžimai, kurie nusako tiekimo grandinės valdymą:

Tiekimo grandinės teorija sako, kad aktyviai valdant grandinėje tarp įmonių vykstančius procesus ir užmegztus ryšius, atskirų įmonių ir apskritai visos tiekimo gandinės veiklos rezultatai būna geresni. Įmonės siekdamos didesnio konkurencingumo, vis dažniau orientuojasi į tiekimo grandinės valdymą. Tiekimo grandinės valdymas yra paremtas įsitikinimu, kad kiekviena tiekimo grandinėje dalyvaujanti įmonė tiesiogiai arba netiesiogiai daro įtaką visų kitų tiekimo grandinės narių veiklai ir veiklos rezultatams, taip pat ir visos tiekimo grandinės bendriems veiklos rezultatams.

  • Microsoft Word 194 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1392 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vestina
  • Tiekimo grandinės valdymas versle
    10 - 2 balsai (-ų)
Tiekimo grandinės valdymas versle . (2018 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-valdymas-versle.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 12:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo