Tiekimo grandinės valdymas


Tiekimo grandinės kūrimas ir valdymas. Tiekimo grandinės samprata. Tiekimo grandinės samprata (II). Kiekvienos tiekimo grandinės dalyviai susiduria su 3 rūšių srautais. Pagrindiniai tiekimo grandinės dalyviai. Standartinė tiekimo grandinės schema. Tiekimo grandinės valdymas. Tiekimo grandinės valdymo pagrindiniai tikslai. Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria šiuolaikinės verslo kompanijos. Svarbiausios efektyvios tiekimo grandinės charakteristikos. Svarbiausias nestabilioje rinkoje TG tikslas - efektyvumas. “Liesumo” ir “Judrumo” principų taikymas. TG daugiaplaniai sprendimai. Bendros tiekimo grandinių strategijos. Liesa tiekimo grandinė. Judri tiekimo grandinė. Hibridinė tiekimo grandinė (I). Hibridinė tiekimo grandinė (II). Hibridinė strategija (“Liesumo” principas iki nutraukimo taško ir “Judrumo” po). Hibridinės “Liesos-judrios” TG veikimo pavyzdys. Judrios tiekimo grandinės charakteristikos. „Kanban“ sistema. Gaminio „Stumti“ ir „Traukti“ skirtumai. Kaip veikia Kanban. Judrumo pagrindai.


Tiekimo grandinė turi daug apibrėžimų. Pateikiama keletas populiariausių: tiekimo grandinė ― tai įmonių tinklas, kurios yra tiesioginiais ir atvirkštiniais ryšiais susijusios su skirtingais procesais ir veiksmais, kurie suteikia vertę produktų ir paslaugų forma galutiniam vartotojui; tai - veiksmų visuma, susijusi su medžiagų, dalių ir galutinių produktų planavimu, koordinacija ir valdymu tarp tiekėjų ir vartotojų;.

Santykių su klijentais valdymas Klijentų aptarnavimo valdymas Paklausos valdymas Užsakymo valdymas Gamybos srauto valdymas Pirkimų valdymas Produktų valdymas Grįžtamųjų srautų valdymas.

Organizacijos norėdamos patenkinti šiuos poreikius, privalo didinti judrumą, nes į poreikius keisti teikiamų prekių apimtis ir gaminių nomenklatūrą reikia reaguoti per kuo trumpesnį laiką. Kitaip tariant, savo pajėgumus ir galimybes reikia skubiai priderinti prie paklausos rinkoje ir pereiti nuo vieno varinato prie kito.

Paklausos netolygumai judriam verslui nesukelia jokių papildomų rūpesčių, jeigu įmonės struktūra, vykstantys procesai ir tiekimo grandinės ryšiai sutvarkyti taip, kad įmonė galėtų patenkinti bet kokią paklausą.

Efektyvumo sąvoka šiame kontekste reiškia galimybę greitai reaguoti į konkrečius nehomogeniškos (išskaidytos) rinkos poreikius: vietoje standartinių gaminių masinei rinkai gaminti skirtingus gaminių variantus, dažnai pritaikytus klijento poreikiams, mažiems rinkos segmentams.

Į v a i r o v ė / k i t i m a s.

“Liesumas” naudingas mažam skirtingų gaminių kiekiui nuspėjamoje aplinkoje “Judrumas” naudingas nenuspėjamoje aplinkoje, esant didelei paklausos įvairovei.

  • MS PowerPoint 252 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1097 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Tiekimo grandinės valdymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Tiekimo grandinės valdymas. (2016 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 11:53
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo