Tiekimo grandinės valdymo procesai referatas


Tiekimo grandinės valdymo procesai. Tiekimo grandinės valdymo samprata. Tiekimo grandinės atramos taškas. Rizikos tiekimo grandinėje valdymas.

Darbo uždaviniai:

Apibrėžti tiekimo grandinės valdymo sąvoką.

Aptarti tiekimo grandinės atramos taškus

Išsiaiškinti riziką tiekimo grandinės valdyme;

Tiekimo grandinėje atramos taškas- tai vieta, kur įsipareigojama tiekti žaliavas, gaminti produkciją, išsiųsti prekes ir priimti sprendimus dėl apimčių bei asortimento. Mintis, yra ta, kad įsipareigojimus reikia stengtis priimti kuo vėliau, nes kuo arčiau prie užsakymo jie priimami, tuo naudingiau. Kitaip tariant, paklausa ir tiekimas suderinami daug efektyviau, jeigu galima aiškiai matyti paklausą galutinėje rinkoje, o ne iškreiptą vaizdą, kaip dažniausia būna tikrovėje, ir greitai reaguoti į pokyčius rinkoje. Todėl matomumas ir greitis traktuojami kaip pagrindiniai tiekimo grandinės veiklos efektyvumo vertinimo kriterijai. Pasitikiėjimas prognozėmis, esant blogam realios paklausos matomumui, gali turėti skaudžių pasekmių kompanijos veiklai .

Tiekimo grandinė reaguos greičiau , jei ji bus sinchronizuota. Sinchroizavimas – tai toks procesas, kai visi tinklo subjektai yra sujungti glaudžiais ryšiais ir dalijasi ta pačia informacija. Vis labiau plinta intis, kad partnerystės ryšiai ir bendradarbiavimas yra svarbiau, nei tradiciniai rankos ilgio, o dažnai ir prišiški santykiai, prie kurių anksčiau buvome įpratę. Tiekimo grandinė tampa susitelkusių siekti bendrų tikslų organizacijų, įnešančių savo indėlį į bendros vertės sukūrimo procesą, konfederacija. O vadovaujančios organizacijos visada pripažino, kad tiekimo grandinės valdymo sėkmė slypi informacinėse sistemose. Matome, kad deramai pateikiama ir naudojama informacija suteikia galimybę per trumpesnį laiką suderinti paklausą ir tiekimą įvairiapusėse rinkose ne tik standartiniams, bet ir pagamintiems pagal specialius užsakymus gaminiams. Informacinės sistemos funkcijų išplėtimas, atsisakant klasikinio paprasto planavimo ir kontrolės metodo, suteikia naujų galimybių sujungti vartotojus ir tiekėjus erdvėje bei laike, pagreitina tiekėjo reagavimą į pokyčius rinkoje, kartais net realiame laike.

  • Microsoft Word 171 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1503 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilina
  • Tiekimo grandinės valdymo procesai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tiekimo grandinės valdymo procesai referatas. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-grandines-valdymo-procesai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 06:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo