Tiekimo logistika ir jos paskirtis


Įvadas. Tiekimo logistikos valdymo esmė. Apibrėžimas ir vaidmuo šiuolaikinėje ekonomikoje. Tiekimo grandinių klasifikavimas. Tiekimo grandinė valdymo struktūra. Tiekimo grandinės valdymo etapai. Logistikos vidinės tiekimo grandinės valdymas ir paskirstis. Logistikos išorinės tiekimo grandinės valdymas ir paskirstis. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.


Šiuolaikinis mokslas siūlo daugybę įvairių Supply Chain Management (SCM) sąvokų apibrėžimų - "Tiekimo grandinės valdymas", o nuomonių asortimentas yra labai platus ir priklauso nuo šalies, logistikos mokyklos (krypties) ir konkretaus mokslo darbuotojo. Iki šiol nėra sutarimo dėl "tiekimo grandinės valdymo" sąvokos turinio, jis nuolat atnaujinamas ir keičiamas.

Tiekimo grandinės apibrėžimas, paremtas daugelio užsienio mokslininkų ir specialistų nuomonės sintezė, gali būti toks: "Tiekimo grandinė yra trys ar daugiau ekonominių vienetų (organizacijų ar asmenų), tiesiogiai dalyvaujančių produktų, paslaugų, finansų ir informacija iš šaltinio vartotojui. „ (Сергеев В.И; 2006)

Taigi "tiekimo logistikos valdymo esmė" apibrėžta kaip tiekimo grandinė,tai yra tiekimo tinklų kūrimas, planavimas, vykdymas, stebėjimas ir monitoringas, atliekamas siekiant sukurti grynąją vertę, kurti konkurencingą infrastruktūrą naudojant tarptautinę logistiką, analizuojant pasiūlos ir paklausos santykį ir vertinant našumą visas pasaulis. Kitame skyriuje bus aptariamas tiekimo grandinių klasifikavimas ir trys tiekimo grandinės sudėtingumo lygiai.

Bet kuri įmonė susijusią su gamybai, prekybai ar paslaugoms savo veiklai paremti sudaro sudėtingą struktūrą, kuri be tiekėjų ir vartotojų įvairiais lygmenimis apima daugybę sandorių šalių - tarpininkų.

Logistikos tarpininkai apima įmonės kurie teikia logistikos paslaugų pagrindinei tiekimo grandinės kompanijai: ekspeditoriai, vežėjai, sandėliai, terminalai, muitinės tarpininkai, draudimo bendrovės, agentai, krovos kompanijos ir kt.

Egzistuoja trys tiekimo grandinės sudėtingumo lygiai: 1) tiesioginė tiekimo grandinė;

Tiesioginę tiekimo grandinę sudaro pagrindinė įmonė (dažniausiai pramoninė ar prekybos įmonė), tiekėjas ir pirkėjas/vartotojas, dalyvaujantys išorės ir (arba) vidaus produktų, paslaugų, finansų ir (arba) informacijos srautuose. Šiuo atveju, kaip taisyklė, pagrindinė kompanija nustato tiekimo grandinės struktūrą ir santykių valdymą su verslo partneriais.

Išplėstinė tiekimo grandinė apima papildomus antrojo lygio tiekėjus ir vartotojus.

Maksimalinė tiekimo grandinę sudaro pagrindinė įmonė ir visos jos partenrius (iki žaliavų ir gamtinių išteklių tiekėjų), kurie nustato pagrindinės bendrovės "įėjimo" ir paskirstymo tinklą iki galutinių (individualių) vartotojų, taip pat logistikos, instituciniai ir kiti tarpininkai.(Сергеев В.И;2006)

Vykdant šį procesą paaiškinami tiekimo šaltiniai, numatomas vartotojų paklausos apibendrinimas ir prioritetų nustatymas, planuojami rezervai, nustatomi paskirstymo sistemos reikalavimai, taip pat žaliavų, medžiagų ir gatavų produktų gamybos ir tiekimo apimtis. Šiame etape turėtų būti išspręsta gaminti savarankiškai ar įsigyti. Šiame etape taip pat atliekami sprendimai, susiję su visų rūšių išteklių planavimu ir produkto gyvavimo ciklo valdymu. Šie procesai leidžia jums rasti balansas tarp pasiūlos ir paklausos, kad būtų sukurtas veiksmų būdas, kuris geriausiai atitiktų šaltinio, pateikimo, pristatymo reikalavimus.

  • Microsoft Word 211 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2249 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rustamas
  • Tiekimo logistika ir jos paskirtis
    10 - 3 balsai (-ų)
Tiekimo logistika ir jos paskirtis. (2018 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-logistika-ir-jos-paskirtis.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 06:50
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo