Tiekimo logistika


Tema. Tarkim. O. Taigi. galima išgryninti pagrindinius strateginius tiekimo logistikos tikslus. Pirkti. ar gaminti. ?. (“Make or buy” MOB). Ši problema nėra tokia paprasta, kaip atrodo, tačiau ją galima išspręsti. Rinkos analizė ir tiekėjo pasirinkimo algoritmas. Pagrindinių kriterijų, keliamų tiekėjams, grupės.

Kiekvienos įmonės veikla priklauso nuo turimų žaliavų kiekio, materialinių resursų, produktų bei paslaugų, kuriomis aprūpina ją kitos įmonės (tiekėjai).

Tiekimas (dažnai jis tapatinamas su pirkimu, įsigyjimu) yra viena iš svarbiausių funkcijų kiekvienoje kompanijoje. Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad nėra vieningos tiekimo sąvokos... (angl. - Purchasing/Procurement – pirkimas/pirkimų valdymas/aprūpinimas/tiekimas) Todėl... ...šios funkcijos svarbą galima nagrinėti dviem aspektais: taktiniu (operatyviniu); strateginiu.

Tiekimas kaip taktinis veiksmas, tai kasdieninės operacijos, kurios tradiciškai yra susijusios su pirkimais ir, kurios yra nukreiptos į problemų, susijusių su būtinų materialinių resursų ar gatavos produkcijos nebuvimu, eliminavimą.

Strateginis tiekimo valdymas, tai – visi pirkimo/įsigyvimo procesai, taip pat tarpusavio santykiai su tiekėjais, ryšių koordinavimas tarp atskirų kompanijos padalinių, galutinių vartotojų poreikių identifikavimas ir reikalavimų tenkinimas, taip pat naujų pirkimo bei tiekimo schemų sudarymas ir kt.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad logistikos veikla yra persipynusi su kitomis įmonės veiklomis, kaip komercine ir marketingine:.

  • MS PowerPoint 300 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (427 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Tiekimo logistika
    9 - 1 balsai (-ų)
Tiekimo logistika. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-logistika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 23:57
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo