Tiekimo vaidmuo logistikoje


Tiekimo logistika. Taktinius ir strateginius veiksmus. Taktinis veiksmas. Strateginis tiekimo. Informacijos šaltinių sąrašas.


Logistika - mokslas apie planavimą, organizavimą, valdymą, kontrole ir reguliavimą materialiniu ir informaciniu srautu judėjimo erdvėje ir laike nuo jų pirminio šaltinio iki galutinio vartotojo. Logistika yra palyginti jaunas mokslas. Nors turi tvirtas istorines šaknis, visiško brandumo pasiekė tik socialinėje rinkoje, ypač pradėjus naudoti kompiuterius, materialiniams srautams organizuoti, planuoti ir valdyti. XXI a. pradžioje logistika pasireiškia kaip socialinis, ekonominis mokslas, apimantis pirkimo arba tiekimo logistiką, gamybinių procesų logistika, pasiskirstymo, transporto, informacine, finansine logistika ir daugelį kitų.

Kiekvienos įmonės veikla priklauso nuo turimų žaliavų kiekio, materialiųjų išteklių, produktų bei paslaugų, kitų įmonių (tiekėjų). Tiekimo veikla yra nukreipta į tai, kad įmonė (užsakovas) gautų reikalingą kiekį ir atitinkamos kokybės žaliavas, medžiagas, produktus bei paslaugas tam tikru laiku, reikiamoje vietoje iš patikimo tiekėjo ir kad suteikiamas aptarnavimas būtų reikiamo lygio (tiek prieš sandorį, tiek po sandorio) ir už prieinamą (atitinkamą) kainą.

Tiekimo logistika – yra pirmoji logistikos posistemė, kurios pagrindinis tikslas – patikimas ir kokybiškas atitinkamų įmonės padalinių aprūpinimas produktais ar paslaugomis, kurios būtinos įmonės gamybinei – finansinei veiklai įgyvendinti. Šis tikslas pasiekiamas tik pasitelkus atitinkamus išteklius ( kuriuos įmonė turi optimizuoti ne tik atskirose veiklos srityse, bet ir logistikos sistemose).

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (746 žodžiai)
  • Universitetas
  • Oksana
  • Tiekimo vaidmuo logistikoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Tiekimo vaidmuo logistikoje. (2016 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiekimo-vaidmuo-logistikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:08
×