Tiesa padarys mus laisvus


Tiesa padarys mus laisvus.

Prieš akis iškyla paveikslas „Ikaro kritimas“, vaizduojantis mitinio herojaus Ikaro skendimą jūroje . Tai verčia prisiminti ir patį mitą, apie Ikarą ir jo tėvą, Atėnų architektą Dedalą, kurio begalinis troškimas grįžti į gimtinę padėjo jam sukurti skraidymo įtaisą, panašų į sparnus. Prieš skrydį tėvas įspėjo sūnų nekilti per arti saulės, nes gali ištirpti vaškas, laikantis plunksnas ir neskristi arti jūros, nes bangos gali sušlapinti ir apsunkinti sparnus. Deja Ikaras, suabejojęs tėvo žodžiais ir apakintas noro pajusti svaigulingą skrydžio laisvę, pakilo ligi saulės ir vaškas pradėjo tirpti. Tėvo žodžiai pasirodę esą tiesa, o Ikaro abejonės žodžių tikrumu privertė jį pasitenkinti kritimo laisve, kurį atvėrė jam mirties glėbį.

Taigi kas yra laisvė? Kartais laisvė suprantama labai primityviai, kaip galimybė daryti ką panorėjęs, be jokių suvaržymų ir apribojamų. Taip tikrai nėra, nes to jau negalime pavadinti laisve, o tik savivaliavimu, galios troškimu. Laisvė apibrėžiama kaip galimybė atlikti daugiausia patį subjektą liečiančius veiksmus, o galia – kaip galimybė savo veiksmais pirmiausia daryti įtaką kitiems. Laisvė nesuteikia mums teisės būti viršesniems ir valdyti kitų likimus.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (829 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sabina
  • Tiesa padarys mus laisvus
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tiesa padarys mus laisvus. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesa-padarys-mus-laisvus.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:19
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo