Tiesiaeigis ir kreivaeigis judejimas skaidrės


Tiesiaeigis ir kreivaeigis judėjimas. Darbo tikslas. Išsiaiškinti kokia kėglių judėjimo trajektorija po susidūrimo su kamuoliu. Trajektorija. Trajektorija – tai linija, kuria juda kūnas. Judėjimas tiesia linija vadinamas – tiesiaeigiu, o Judėjimas kreive – kreivaeigiu. Judėjimo klasifikacija. Pagal trajektoriją Tiesiaeigis judėjimas Kreivaeigis judėjimas. Bandymas trajektorijos tyrinėjimas žaidžiant pačių padarytais kėgliais. Priemonės 10 butelių su vandeniu (kėgliai) Kreida Kamuoliukas. Hipotezė. Manome, kad kamuolys riedės tiesės trajektorija. Bandymo eiga. Į tuščius butelius pripildėme vandens. Bandymo pradzia. Bandymas. Darbo rezultatai. Išvados. Atlikusios bandymą pastebėjome. Apibendrinimas. Linija, kuria juda kūnas, vadiname to kūno judėjimo trajektorija.


Išsiaiškinti kokia kėglių judėjimo trajektorija po susidūrimo su kamuoliu.

Priemonės: 10 butelių su vandeniu (kėgliai) Kreida Kamuoliukas.

Manome, kad kamuolys riedės tiesės trajektorija, o keleta kėglių nuvirs į skirtingus šonus.

Į tuščius butelius pripildėme vandens. Kreida nubrėžėme liniją (nuo jos ridenome kamuolį), o už 10 metrų sustatėme butelius. Nustatėme kokia trajektorija kamuolys riedėjo iki susidūrimo. Nubrėžėm kėglių judėjimo trajektoriją po susidūrimo su kamuoliu. Palyginome kėglių judėjimo trajektorijas po 3 susidūrimų su kamuoliu.

Atlikusios bandymą pastebėjome, kad visus kartus kamuolys riedėjo tiesiaeigiu judėjimu. Kuo smarkiau rideni kamuolį, tuo daugiau „kėglių“ nusimuša vienu metu.

  • MS PowerPoint 1053 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (241 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eglė
  • Tiesiaeigis ir kreivaeigis judejimas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Tiesiaeigis ir kreivaeigis judejimas skaidrės. (2017 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesiaeigis-ir-kreivaeigis-judejimas-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 23 d. 08:20
×