Tiesiasrovis („Scramjet‘‘ tipo) aviacinis variklis


Įvadas. Tiesiasrovis variklis. Istorija. Varikio veikimo principas. Reaktyvinių variklių tipai. Privalumai ir trūkumai. Transporto priemonės efektyvumas. Pradiniai variklio veikimo reikalavimai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kelionės, technologijos ir greitis nuo neatmenamų laikų buvo vieni iš pagrindinių žmonijos žingeidumą žadinančių aspektų. Noras atrasti ir aplankyti vis naujų vietovių skatino žmones ieškoti būdų, kaip našiau, greičiau ir efektyviau keliauti. Transporto priemonių greitis sąlygotinai parodė tuo laikotarpiu gyvenusių žmonių technikos pažangą. Nuo vežimų iki hibridinių automobilių, nuo oro balionų iki raketų, nuo valties iki povandeninių laivų nuolat vystėsi transporto priemonės. Kiekviena transporto rūšis turi savų privalumų ir trūkumų, vienos pasižymi ekonomiškumu, kitos didelio gabenamo krovinio dydžiu, tačiau tai, kas pasiekia didžiausius greičius – oro transportas. Jog oro transportas palankiausia rūšis pasiekti stulbinančius greičius sąlygoja tai, jog sklendžiant ore veikia mažiausios pasipriešinimo jėgos, todėl yra mažiausi energijos nuostoliai, nes judant žemės atmosferoje sąlytis vyksta tik su orų, o kitose transporto rūšyse valytis papildomai vyksta dar ir su kontaktuojantys paviršiai: kelio danga, vanduo, kas yra papildoma aspektas ribojantis greičio diapazoną. Kiti aspektai yra kliūtys, paviršiaus nelygumai ir t.t. Tačiau ore atsistumti ir sukurti traukos jėgą iš pirmo žvilgsnio tikrai nėra papranta. Judėjimui į priekį yra pasitelkiama aerodinamika ir propeleriais generuojami oro srautai, bei slėgių skirtumai, tačiau tokių mechaninių įrenginių veikimas ir efektyvumas labai ribotas esant dideliems greičiams, kadangi reikalingi vis sudėtingesni mechanizmai, kurių sukimosi greitis vėliau yra ribojamas milžiniškų išcentrinių jėgų. Taigi, kitas būdas atsistumti erdvėje yra reaktyvinės jėgos. Kinijoje, jau gilioje senovėje buvo leidžiamos fejerverkų raketos. Tik 1835m pradėti minėti pirmieji orlaivių projektai pasitelkus reaktyvine traukos jėgą. Taigi, šiame referate bus pristatytas vienas tokią jėgą generuojančių variklių - Tiesiasrovis (,,Scramjet‘‘ tipo) aviacinis variklis.

  • Microsoft Word 653 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1464 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Tiesiasrovis („Scramjet‘‘ tipo) aviacinis variklis
    10 - 1 balsai (-ų)
Tiesiasrovis („Scramjet‘‘ tipo) aviacinis variklis. (2019 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesiasrovis-scramjet-tipo-aviacinis-variklis.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 18 d. 01:42
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema