Tiesioginės užsienio investicijos (ketvirčio pabaigoje) Lenkija


Įvadas. Statistinių duomenų tipas ir dažniai. Santykinių rodiklių apskaičiavimas. Dinamikos santykiniai dydžiai. Struktūriniai santykiniai dydžiai. Koordinacijos santykiniai dydžiai. Vidutiniai dydžiai. Požymių sklaidos tyrimas. Dinamikos rodiklių analizė. Tendencijos nustatymas ir prognozė. Rodiklių priklausomybės tyrimas. Išvados. Naudota literatūra.

Pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis 2013m. pabaigoje tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje sudarė 43 919,28 mln. Lt. Iš jų Lenkijos investicijos sudarė 4 301,37 mln. Lt. O 2012m. pabaigoje tiesioginės užsienio investicijos sudarė 41 781,09 mln. Lt., iš jų 4 743,36 mln. Lt. Lenkijos. 2011m. pabaigoje tiesioginės užsienio investicijos sudarė 38 080,70 mln. Lt., iš jų 4 640,21mln. Lt. Lenkijos. Šie duomenys parodo, kad aplamai tiesioginės užsienio investicijos didėja kiekvienais metais, bet būtent Lenkijos skiriama dalis mažėja. Todėl šiame darbe patyrinėsime plačiau, kiek ir kokiai sričiai skyrė daugiausia ši šalis.

Darbo tikslas:

Darbo uždaviniai:

Pateikti statistinių duomenų tipą ir dažnius;

Apskaičiuoti santykinius rodiklius ir vidutinius dydžius;

Atlikti požymių sklaidos ir dinamikos rodiklių analizę;

Nustatyti tendencijas ir atlikti prognozę;

Nustatyti rodiklių priklausomybę;

Padaryti šio darbo išvadas

Darbo objektas:

Lenkijos tiesioginės investicijos Lietuvoje ketvirčio pabaigoje.

Savo darbą pradėjome turėdamos tik statistinių duomenų lentelę su skirtingais požymių rodikliais. Mūsų nagrinėjami požymiai: iš viso pagal ekonominės veiklos rūšį, statyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba: variklinių transporto priemonių ir motociklų remontas, variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninė ir mažmeninė prekyba bei remontas ir didmeninė prekyba išskyrus prekybą variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais. Statistinių duomenų požymių rodikliai buvo analizuojami ketvirčiais, iš viso 24 „Momentai“.

Atliekant statistinį stebėjimą jo metu yra gaunami duomenys, kurie apibūdina socialinių ekonominių reiškinių apimtį ir jų tarpusavio santykius. Todėl šie duomenys išreiškiami santykiniais(intensyviais) dydžiais.

Apskaičiuoti rodikliai gali būti išreikšti koeficientais, procentais, promilėmis, prodecimilėmis, vardiniais dydžiais, bet tai priklauso nuo to, kokią skaitinę reikšmę turi palyginimo bazė.

  • Microsoft Word 361 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (5274 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Tiesioginės užsienio investicijos (ketvirčio pabaigoje) Lenkija
    10 - 3 balsai (-ų)
Tiesioginės užsienio investicijos (ketvirčio pabaigoje) Lenkija. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesiogines-uzsienio-investicijos-ketvircio-pabaigoje-lenkija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 14:25
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo