Tiesioginio arterinio kraujo spaudimo matavimas:


Tiesioginio arterinio kraujo spaudimo matavimas indikacijos , priemonių sistemos parengimas , kateterio priežiūra , stebėsenos duomenų kreivės vertinimas.

Arterinio kraujo spaudimo (toliau AKS) matavimas yra privaloma paciento hemodinamikos vertinimo dalis, kadangi jis suteikia pirminę informaciją apie kardiovaskulinės sistemos veiklą ir audinių perfuziją. [1] Dėl šios priežasties, bet kokioje klinikinėje situacijoje AKS matavimas turi būti keik įmanoma kuo tikslesnis. Todėl itin sunkios būklės pacientams ir pacientams, kuriems atliekamos didelės rizikos ar masyvios apimties operacijos, tiesioginis (dar vadinamas invaziniu) arterinio kraujo spaudimo matavimas laikomas auksiniu standartu, leidžiančiu detalų monitoravimą net ir tiems pacientams, kuriems skiriami inotropiniai ar vazoaktyvūs vaistai, bei atvejais, kai vyksta staigūs staigūs kraujo kiekio pokyčiai ra esant aritmijoms.[2] Tiesioginio AKS matavimo alternatyva yra netiesioginis AKS matavimas, tačiau šis metodas yra ne nuolatinis (ne testinis) ir esant nestabiliai hemodinamikai, sunkiai hipotenzijai ar nutukimui, šis metodas tikėtinai yra mažiau tikslus, nei tiesioginis AKS matavimas.

(papildoma indikacija arterinės kaniulės – kateterio įvedimui) poreikis dažnai imti arterinio kraujo dujų tyrimams atlikti – esant kvėpavimo funkcijos nepakankamumui

Pagrindinis principas – sukurti vientisą vandens stulpelį, jungiantį arterinį kraują su spaudimo transdiuseriu. Tam reikalingos toliau išvardintos priemonės:

Arterinė kaniulė. Naudojama speciali trumpa iš teflono ar poliuretano pagaminta kaniulė. Paprastai naudojama 20G ar 22G, tačiau galima ir 25G dydžio vaikams ir naujagimiams. Paprastai pasirenkama a.radialis- jei įvyktų arterijos trombozė, kraujotaką palaikytų šalia esančios arterijos.jei kaniulizacija nepavyksta, renkamasi a.brachialis.

  • Slauga Esė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (899 žodžiai)
  • Justina
  • Tiesioginio arterinio kraujo spaudimo matavimas:
    10 - 9 balsai (-ų)
Tiesioginio arterinio kraujo spaudimo matavimas:. (2015 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesioginio-arterinio-kraujo-spaudimo-matavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:48
×