Tiesioginis saulės šviesos energijos vertimas į elektros energiją


Tiesioginis saulės šviesos energijos vertimas į elektros energiją. Kasmetinė pasaulio šviesos elektros įrenginių gamyba, MWp. [EurObserv‘ER 2004]. Šviesos elektros įrenginių gamybos augimas įvairiose pasaulio šalyse. Įrengtų saulės elementų ES-15 galia 2003 m. Lyginamasis saulės elementų galingumas vienam gyventojui ES-15 šalyse. Saulės elementų instaliuota galia Rytų Europos šalyse 2003 m, kW. Saulės elementų esamos ir prognozuojamas suminės galios augimas pasaulyje ir ES. Dabartiniu metu moksliniai tyrimai ir technologijų vystymas nukreipti trimis pagrindinėmis kryptimis. Saulės elemento veikimo principas ir konstrukcija. Silicio kristalo gardelė su fosforo ir boro priemaišų atomais. Saulės elemento konstrukcijos ir veikimo principas. Monokristalinio silicio saulės elementai. Polikristalinio silicio saulės elementai. Amorfinio silicio saulės elementai. Tolesniam šviesos nuostolių mažinimui, silicio sluoksnio paviršius tekstūruojamas. Saulės elemento charakteristikos. Saulės elemento įtapos- srovės charakteristika ir galios kreivė. Saulės elemento srovės ir įtampos priklausomybė nuo šviesos intensyvumo. Monokristalinio silicio saulės elemento PSQ techninės charakteristikos. Saulės elemento efektyvumas. Saulės spinduliuojamos šviesos bangų spektro santykinis intensyvumas ir saulės elemento santykinis spektrinis jautrumas. Teorinis efektyvumo maksimumas įvairių medžiagų SE. Komercinių saulės elementų pasiektas ir prognozuojamas efektyvumas,%. Saulės elementų panaudojimo sritys ir būdai. Įvairaus galingumo (41÷180 Wp 164÷720 kWh/d) saulės modulių spektras. Panelio(lauko) paviršiaus plotas. Autonominė namų saules elektros sistema. Namų saules elektros sistema, integruota į tinklą. Integruota į tinklą namų saules elektros sistema su elektros energijos akumuliatoriumi. Individualaus vartotojo Saulės. Įmonės saulės elektros , įsirengusios į tinklą įjungtą SE generatorių, paros apkrovos grafikas. Saulės elementų polinkio horizonto atžvilgiu orientavimas. Saulės panelio orientacijos. Automatiškai orientuojami į Saule paneliai. Saulės elementų ekonominiai aspektai. Pagrindinis eksploatavimo parametras - tai saulės spinduliavimo intensyvumas, t. Saulės elementų lyginamosios kainos prognozė ateičiai. Saulės elementų aplinkosauginiai aspektai. Kartojimo klausimai.


Saulės elementas – tai prietaisas, kuris, panaudodamas šviesos elektros (photoelectric) efektą, saulės šviesos (elektromagnetinio spinduliavimo) energiją paverčia tiesiogiai į elektros energiją.

1960 m. jau buvo pasiektas jau 14 % efektyvumas. 1968 m. buvo paleistas Žemės palydovas su dviem CdS tipo saulės elementų paneliais. Ypač spartus SE technologijų vystymasis prasidėjo praėjusio amžiaus paskutinįjį dešimtmetį. 2003 m. šviesos elementų pasaulinė gamyba padidėjo 33,3 %. Europos Sąjungoje – 37,7 %.

Įrengtų saulės elementų ES-15 galia 2003 m., MWp.[EurObserv‘ER 2004].

Saulės elementų instaliuota galia Rytų Europos šalyse 2003 m, kW.

Mažinti integruojamų į pastatus SE kainas; Vystyti intelektualias ir labai pigias valdymo sistemas; Tirti elektros energijos saugojimo sistemas, pritaikytas SE darbui.

Kristalo luitas užauginamas prie maždaug 1400 C0 temperatūros išlydytame silicyje. Tai labai brangus procesas, kadangi reikalinga, kad silicis būtų labai švarus (be priemaišų) ir turėtų tobulą kristalinę struktūrą.

Polikristalinio silicio SE gaminami, išlydytą silicį išpilstant į specialias formas ir, siliciui ataušus, liejinius pjaustant į plonas juosteles. Polikristalinio silicio elementų gamybos technologinis procesas yra žymiai paprastesnis ir pati gamyba tuo pačiu – pigesnė, tačiau polikristalinio silicio saulės elementai turi mažesnį efektyvumą dėl liejimo proceso metu susiformavusios netobulos kristalinės struktūros.

Gaminant SE iš amorfinio silicio, naudojama viena iš daugelio žinomų plonų plėvelių technologijų. Silicis nusėsdinamas plonu sluoksniu ant reaktyvaus stiklo (silano Si H4) arba plastiko pagrindo.

  • Elektronika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1995 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (1207 žodžiai)
  • Vitalija
  • Tiesioginis saulės šviesos energijos vertimas į elektros energiją
    10 - 7 balsai (-ų)
Tiesioginis saulės šviesos energijos vertimas į elektros energiją. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesioginis-saules-sviesos-energijos-vertimas-i-elektros-energija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:49
×