Tiesioginių ir netiesioginių matavimų paklaidų įvertinimas laboratorinis darbas


Tiesioginių ir netiesioginių matavimų paklaidų įvertinimas. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Darbo skaičiavimai.


Matuojamo dydžio tikroji vertė (arba labiausiai tikima) yra x, o jį matuodami gaunamas , tuomet dydis . Tai yra absoliutinė paklaida, kuri turi modulį ir ženklą. Procentinė arba santykinė paklaida nusako matavimo tikslumą:

Sisteminė paklaida, tai kai ją įtakoja pirmieji du faktoriai. Jos modulis ir ženklas yra pastovūs. O paklaida, kuri yra lemiama atsitiktinių priežasčių vadinama atsitiktine. Todėl matuojant tą patį dydį keletą kartų, gaunamos vis kitokios jo vertės: x1, x2, x3,.... Taigi ieškomo dydžio x vertę patikimiausiai nusako visų matavimų gautų verčių aritmetinis vidurkis:

Tokiu atveju atskirų matavimų absoliutinės paklaidos gali turėti skirtingus modulius ir ženklus, tada bendram matavimo tikslumui įvertinti skaičiuojama

Dažnai tiesiogiai apskaičiavus vienus dydžius, iš jų galima apskaičiuoti ir kitus dydžius.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (525 žodžiai)
  • Eva
  • Tiesioginių ir netiesioginių matavimų paklaidų įvertinimas laboratorinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Tiesioginių ir netiesioginių matavimų paklaidų įvertinimas laboratorinis darbas. (2016 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiesioginiu-ir-netiesioginiu-matavimu-paklaidu-ivertinimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:13
×