Tigrai


Tigrai. Tigras – stambiausia katinių šeimos plėšriųjų žinduolių rūšis. Porūšiai. Šiuo metu išlikę 6 tigrų porūšiai. Dabar egzistuojantys tigrų. Neseniai išnykę tigrų porūšiai Balinis tigras Javinis tigras Kaspijinis tigras. Bengalinis tigras. Dabar bengalinis tigras dažniausiai sutinkamas Rytų Indijoje. Baltasis tigras yra bengališkojo tigro atmaina. Indokininis tigras.  Tai tigrų porūšis, paplitęs Kambodžoje. Jų mėgiamos buveinės yra miškingos kalnų ar kalvų vietovės. Malaizinis tigras. Geografinis pasidalijimas tarp malaizinių ir indokininių tigrų populiacijų nėra tikslus. Šiems tigrams kyla būveinių fragmentacijos grėsmė dėl žemės ūkio plėtros. Sumatrinis tigras. Sumatros tigrų buveinės užima plačią teritoriją visoje Sumatroje. Pagrindinė grėsmė –. Amūrinis tigras. Išplitęs Tolimuosiuose Rytuose Rusijos Primorės ir Chabarovsko kraštuose. Populiacijos grėsmė ta. Pietų Kinijos tigras. Pietų Kinijos tigrai. Šių tigrų populiacija smarkiai mažėja. Šaltiniai.


Dabar egzistuojantys tigrų porūšiai : Bengalinis tigras Indokininis tigras Malaizinis tigras Sumatrinis tigras Amūrinis tigras arba Sibirinis tigras Pietų Kinijos tigras.

Neseniai išnykę tigrų porūšiai : Balinis tigras Javinis tigras Kaspijinis tigras.

Geografinis pasidalijimas tarp malaizinių ir indokininių tigrų populiacijų nėra tikslus. Tigrai buvo pastebėti žemės ūkio plotuose už Kelantan, Terengganu, Pahang ir Johor miškų, ir daug pakrančių buveinių Pahang, Perak, Kelantan, Terengganu ir Johor miškų ribose. Dauguma didžiausių upių, įtekančių į Pietų Kinijos jūrą, teritorijose taip pat turi tigrų pėdsakų.

Šiems tigrams kyla būveinių fragmentacijos grėsmė dėl žemės ūkio plėtros. Taip pat Malaizijoje pastaruosius metus prekiaujama tigrų mėsa bei vaistais iš tigrų kaulų.

Sumatros tigrų buveinės užima plačią teritoriją visoje Sumatroje, nuo jūros lygio pakrantės žemumų Bukit Barisan Selatan nacionalinio parko miškų pietryčių galo Lampung provincijoje į 3200 m Leuserio kalno nacionalinio parko miškus Ačehe provincijoje.

Pagrindinė grėsmė – buveinių praradimas dėl palmių aliejaus ir želdinių iš akacijos plantacijų plėtimo ir nelegalios prekybos vidaus rinkoje.

Populiacijos grėsmė ta, kad ji yra labai maža bei 90% tigrų gyvena Sichote Alin kalnų regione ir mažai juda vystidamiesi.

  • MS PowerPoint 3656 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (526 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Danielius
  • Tigrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Tigrai . (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/tigrai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:55
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo