Tik dvasiškai stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose


Tik dvasiškai stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose.


Tik dvasiškai stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose. Pritarkite arba paoponuokite šiai minčiai. Savo idėjas pagrįskite pavyzdžiais.

XIX a. Prancūzų poetas, dramaturgas, bene žymiausias romantizmo atstovas Viktoras Hugo teigė: „Juokas- tarsi saulė: jis išveja žiemą iš žmogaus širdies“. Jeigu bandytume apibūdinti humorą, tiksliausiai būtų galima teigti, kad tai gebėjimas pastebėti susiklosčiusiose situacijose komiškų, parodaksalių aspektų bei emociškai į juos reaguoti. Moksliniuose straipsniuose humoras dažnai apibūdinamas kaip ilgos žmonijos egzitencijos garantas, kuris į gyvenimą skatina žvelgti iš lengvabūdiškos perspektyvos bei leidžia bent trumpam atitrūkti nuo melancholiškos rutinos. Vis dėlto yra individų, kurie mano, kad juokas – tai tik priemonė nuslėpti savo neišprusimą bei nesupratimą apie pasaulio negandų mąstą ir svarbą. Mano manymu, šios nuomonės žmonės į juoką, pasireiškiantį įvairiomis formomis, žvelgia kaip į banalią emociją ir negeba įžvelgti tikrosios prasmės- tai ginklas, varomoji jėga, leidžianti tvirtai stovėti net ir mirties priešakyje, skatinantis kritinėse situacijose laikytis dvasinių vertybių,skatinantis iš tolo kritišku žvilgsniu pašvelgti į žmogaus prigimtį.

Visų pirma, ironiškas požiūris absurdiškoje, dehumanizuojančioje, nužmogėjusioje visuomenėje padeda individui išlaikyti savo tikrąjį temperamentą,neleidžia prievarta jo įšlieti į kataklizmų kūrėjų gretas,apsaugo nuo nereikalingumo jausmo, pasibjaurėjimo ar vertybių praradimo.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1204 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Tik dvasiškai stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose
    10 - 4 balsai (-ų)
Tik dvasiškai stiprus žmogus gali išlaikyti humoro jausmą net ir ribinėse situacijose. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/tik-dvasiskai-stiprus-zmogus-gali-islaikyti-humoro-jausma-net-ir-ribinese-situacijose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:39
×