Tikimybių teorija ir matematinė statistika laboratorinis


Tikimybių teorijos ir matematinės statistikos laboratorinių darbų namų darbai.

Sugeneruokite N = 1000 atsitiktinio dydžio X: X ̴ (μ; σ 2) reikšmių. (Parametras - μ studento eilės numeris grupės sąraše, - σ studentų skaičius grupėje). Laikydami, kad tai yra populiacijos tyrimo kintamojo y reikšmės, apskaičiuokite jo vidurkį, dispersiją ir standartinį nuokrypį.

2. Iš dirbtinai sukurtos populiacijos, išrinkite n = 100 dydžio paprastąją atsitiktinę negrąžintinę imtį. Apskaičiuokite tyrimo kintamojo y pagrindines skaitines charakteristikas: vidurkį, dispersiją, standartinį nuokrypį, medianą, kvartilius.

3. Nubraižykite kintamojo y santykinių dažnių histogramą (8 stulpelius), patys apskaičiavę ir parinkę intervalų galus. Tame pačiame paveikslėlyje nubrėžkite normaliojo skirstinio tankio funkciją su tyrimo kintamojo y populiacijos vidurkiu ir dispersija.

4. Apskaičiuokite parametro μ pasikliautinąjį intervalą, kurio pasikliovimo lygmuo Q = 0, 90 ir a) kai σ - tyrimo kintamojo y populiacijos standartinis nuokrypis, b) laikydami, kad σ - nėra žinomas.

5. Patikrinkite hipotezę apie parametro μ lygybę skaičiui a: H0: μ = a. Čia a – student eilės numeris grupės sąraše. Alternatyviąją hipotezę H0 pasirinkite savo nuožiūra. Pagrįskite savo pasirinkimą. Padarykite atitinkamas išvadas.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (385 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vita
  • Tikimybių teorija ir matematinė statistika laboratorinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Tikimybių teorija ir matematinė statistika laboratorinis. (2013 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/tikimybiu-teorija-ir-matematine-statistika-laboratorinis.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 08:45
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo