Tikimybių teorija - konspektas (2)


Tikimybių teorija 1 sk. Tikimybių teorija. Atsitiktiniais įvykiais vadinama. Elementariųjų įvykiu erdvė. Tikimybė 3 sk. Nepriklausomais įvykio A atžvilgiu. Atsitiktinio dydžio skirstinys. Absoliučiai tolydusis atsitiktinis. Sėkmių skaičių , atlikus n bandymų. Vidutinį įvykių per laiko vienetą skaičių. Išrinktų žymėtų objektų skaičius. Geometriniu skirstiniu su parametru.


Atsitiktinis eksperimentas – eksperimentas, kuriuo metu gali įvykti keletas atsitiktinių baigčių ir iš anksto negalima numatyti, kuri iš galimų baigčių įvyks.

Elementariųjų įvykiu erdvė – tai visų elementariųjų įvykių aibė Ω. Elementariuosius įvykius žymėsime w1,w2,w3,...

Būtinasis įvykis – Į Ω galima žiūrėti, kaip į atsitiktinį įvykį, kuris visuomet įvyksta. Tai įvykis Ω, kuris įvyksta, įvykus bet kokiai eksperimento baigčiai.

Įvykių A ir B sąjunga AUB vadinamas įvykis, kai įvyksta bent vienas iš šių įvykių A arba B. AUB sudarytas iš visų elementariųjų įvykių, kurie priklauso A arba B.

Įvykių A ir B sankirta A∩B vadinamas įvykis, kai kartu įvyksta įvykiai A ir B. A∩B sudarytas iš visų elementariųjų įvykių, kurie priklauso A ir B.

Dviejų įvykiu A ir B skirtumu AB vadinamas įvykis, kai įvyksta A, bet neįvyksta B. AB sudaro visi elementarieji įvykiai, kurie priklauso A, bet nepriklauso B.

Įvykis Ǡ= ΩA vadinamas priešinguoju įvykiui A. Jis įvyksta tuomet, kai neįvyksta įvykis A.

Įvykis A ir jo priešingas įvykis Ǡ yra nesutaikomieji, nes jie negali įvykti kartu. A∩Ǡ=O/

M – elementariųjų įvykių, sudarančių įvykį A skaičius. Dar sakoma, kad m yra elementariųjų įvykių, palankių įvykiui A skaičius.

Atsitiktinis eksperimentas (bandymas) kartojamas daug kartų. Jei atlikus n bandymų įvykis A pasirodė m kartų, tai santykis vn=mn vadinamas įvykio A statistiniu dažniu. Tarkime, kad didėjant n, statistinis dažnis artėja prie skaičiaus p. Tuomet p vadinamas įvykio A statistine tikimybe.

  • Microsoft Word 14787 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (977 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Tikimybių teorija - konspektas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Tikimybių teorija - konspektas (2). (2018 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tikimybiu-teorija-konspektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 05:22
×
34 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo