Tikroji moters prigimtis


Moters pergyvenimas samprata ir reikšmė ugdymo teorijai ir praktikai. Du požiūriai į moterį. Moteris „Gender“ ideologijoje. Moteris krikščioniškoje antropologijoje. Tradicinėje lietuvių kultūroje moteris labai reikšminga. Žmogus sukurtas bendrystei. Žmogaus buvimo formos. Žmonių buvimo drauge poreikio realizacijos sąlygos. Pagrindinė žmonių buvimo drauge sąlyga- vienybė su kitu žmogumi per meilę. Simboliai ir jų prasmė. Kristus ir Bažnyčia. “Moteris-Marija”. Marija krikščionybės istorijoje- metafizinės minties. „Moteris - Ieva“. Ieva- nuodėmės aliuzija Žmogus linkęs nusidėti. Susiduria su didesniu nuodėmės pavojumi. „Moteriškė fiziologiškai yra. Gimdymo fenomenas moters ir vyro kontekste (IVaiko gimimas- žmonijos atsinaujinimas- jos egzistavimo sąlyga ( Ralys. Gimdymo fenomenas moters ir vyro kontekste (IIMoteriškosios lyties prisidėjimas prie naujos gyvybės atėjimo yra nepalyginamai svaresnis. Skirtingi, bet vienodai vertingi. “Kai vyras ir moteris suvokė save bei vienas kitą. Meilės samprata. Meilė aukščiau už protą ir jusles- neįmanoma be valios pastangų. As. Esminiai meilės ir sekso skirtumai. Tikrasis moters pergyvenimas. „Metafizinėje tikrovėje slypi moters kaip Kristaus sužadėtinės pergyvenimas <. Vyro ir moters santykių akligatvis. „Trokšti moters tiktai kaip priešingo kūno yra lyčių egzistencijos akligatvis. Heterizmas- būdingiausia dabartinės moteriškosios lyties žymė. „ Moteris- hetera- jau nebe mergelė ir nemotina. Kūrėjo atžvilgiu moterį reikia traktuoti tik drauge su vyru. Moteris gali tapti. „Siksto Madona“- labai jaunos Mergelės Marijos įvaizdyje –žmonos idealas. Skiriamoji riba tarp madonos ir heteros. Gėdos kultūros moralinis imperatyvas - ne tik sugebėti aiškiai įžvelgti smerktino ir teisingo ribą. Gėdos jausmo samprata ir reikšmė. Gėdos jausmas ugdymo teorijoje ir praktikoje. Drovumo ir gėdos jausmo ugdymas – veiksminga priemonė ugdant skaistumą. Naudota literatūra (IBr. Lukas Skroblas OSB. Lytinis geismas ir paveldimoji nuodėmė pagal šv. Naudota literatūra (IIPopiežius Pranciškus (2018Mylėti kaip Dievas. Trečiadienio katechezės apie šeimą. Dėkoju.


Moters pergyvenimas: samprata ir reikšmė ugdymo teorijai ir praktikai.

Tai „vartotojiškas“ požiūris į moterį : reikalaujama būti gražia (patrauklia išore), būti aukštos kvalifikacijos specialiste, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, propaguojamas skyrybų „gėris“, Moters vaidmeniui šeimoje palikekama paskutinė vieta. (Ralys, 2011) Feminizmo idėjų paradoksai: kovoja su smurtu prieš moterį,bet siekia įtvirtinti moters teises į abortą, kovoja prieš moters pavertimą sekso objektu, bet siekia užtikrinti gimstamumo kontrolę ir moters reprodukcines teises, siekia įtvirtinti visuomenėje vienos lyties (vyriškosios) modelį. ( Narbekovas, Obelenienė, 2007).

„Siksto Madona“- labai jaunos Mergelės Marijos įvaizdyje –žmonos idealas; XX a. socialistinio realizmo ideologiniu požiūriu, Madona –motina: sūnaus meilės, motiniškumo išraiška (religinė prasmė yra tik paviršinė);.

Gėdos kultūros moralinis imperatyvas - ne tik sugebėti aiškiai įžvelgti smerktino ir teisingo ribą, bet ir visada veikti visiškai atitinkant aplinkinių normatyvius vaizdinius; Gėdos fenomenas kaip moralinio reguliatoriaus raiška bet kokioje tautinėje bendruomenėje . (Šerpetis, K., 2007) Lietuvių kultūroje gėdos jausmas sietinas su drovumu. Drovumas- Dievo duotas instrumentas, padedantis apsaugoti žmogų nuo panaudojimo; Vyro ir moters natūralus drovumas yra skirtingas. Vyro aktyvesnės juslės, moters- jausmingumas. Merginų drovumas yra savigyna prieš vyro juslumą.

Drovumo ir gėdos jausmo ugdymas – veiksminga priemonė ugdant skaistumą.

  • MS PowerPoint 2691 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1920 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zydrune
  • Tikroji moters prigimtis
    10 - 2 balsai (-ų)
Tikroji moters prigimtis . (2019 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/tikroji-moters-prigimtis.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:01
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!