Tikslai ir tikslų formavimas


Vadybos referatas. Įvadas. Kas yra tikslas? Tikslų formulavimo metodikos. Tikslai versle kaip juos suformuluoti teisingai? Neteisingai suformuoti tikslai. Aplinkos analizė. Pest analizė. Prime analizė. Swot analizė. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Tikslo formulavimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių norint užtikrinti gerą ir kokybišką verslo idėją ar verslo planą. Daugeliui tikslo formulavimas atrodo gan parastas ir nesudėtingas dalykas, bet tam, kad užtikrinti kokybišką tikslo formulavimą yra sukurtas ne vienas metodas, kaip tai padaryti paprastai ir gerai. Tikslas turi atspindėti tyrimo idėją, pagrindinę mintį taip pat turi atitikti reikalavimus. Lietuvių liaudies patarlėje sakoma „Gera pradžia- pusė darbo“. Suformulavus norimą tikslą, bus daug lengviau įkurti kokią nors įmonę, sukurti gerą verslo idėja ar parengti verslo planą. Įgyvendinti tiklsą nepakanka vien geros idėjos, veiklos sėkmė priklauso nuo planavimo: tiklsų iškėlimo ir priemonių jiems pasiekti parinkimo, įvertinant turimus išteklius.

Pirmiausia- gera idėja. Tam, kad idėja būtų įgyvendinama, yra formuluojami ir iškeliami tikslai. O tada viską lieka tik igyvendinti.

Tikslas turi būti jums prasmingas, susietas su jūsų gyvenimo lūkesčiais bei gyvenimo tikslais. Jis turi būti svarbus ir susijęs su jūsų veikla. Taip pat tikslas turi būti susijęs su jūsų įsitikinimais, požiūriu, nuostatomis, pasaulio suvokimu ir jokiu būdu negali jiems prieštarauti. Kitu atveju neturėsite motyvacijos imtis tikslo įgyvendinti.

Taigi, kuo aiškiau yra įvardinamas tikslas, tuo paprastesnis ir lengvesnis jo įgyvendinimo procesas. Naudojantis S.M.A.R.T. tikslų formulavimo metodu tikslas yra aiškiai ir konkrečiai įvardinamas, numatomi progreso stebėjimo kriterijai, įvardinamas įgyvendinimo terminas, įsitikinama, jog tikslas yra išties įmanomas įgyvendinti, nors jis ir sukuria tam tikrų iššūkių, verčiančių asmenį tobulėti bei suvokiama to tikslo svarba ir prasmė.

 • Vadyba Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Odeta
 • 12 puslapių (1502 žodžiai)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 378 KB
 • Tikslai ir tikslų formavimas
  10 - 4 balsai (-ų)
Tikslai ir tikslų formavimas. (2015 m. Rugsėjo 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/tikslai-ir-tikslu-formavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:22