Biblija

Kamilė

Kuo skiriasi senasis ir naujasnis tastamentai? Kokios pagrindines jų idejos? 

KlausimaiTikyba7 atsakymaiKlausimas atsakytas
2019 m.
Išsamiai atsakykite į klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu. Visi atsakymai tikrinami administratoriaus.

Atsakymai (7)

Margarita

Senajame aprašomas pasaulio sukūrimas, tautos susikūrimas ir istorija, taip pat jame surašyti įvairūs įstatymai, įskaitant Dekalogą. Naujajame aprašoma Jėzaus gyvenimą ir mokymą, kartu su Apaštalų darbais, kur tęsiama Evangelija pagal Luką ir pasakojama apie pirmuosius 30 krikščionių Bažnyčios gyvavimo metų.

2019 m. Geriausias atsakymas
mantas

Realiai, tai pats klausimas atsako į klausimą. Senasis testamentas parašytas dar prieš Kristaus gimimą, o naujasis po Kristaus gimimo. 

Senojo testamento struktūra paprasta, jame pasakojama, kaip dievas sukūrė givybę bei visą pasaulį.

Naujajame testamente, atskleidžiamas žmogaus žiaurumas nužudant Kristų, dėl pačių žmonių kaltės. Jame taip pat rašoma ir apie Kristaus gimimą, gyvenimą bei mirtį. 

2019 m.
Juste

Senasis testamentas parasytas pries Kristaus gimina, naujasis - po jo.

2019 m.
Arminas

Biblija sudaryta iš 66 knygų. Ji padalinta į dvi dalis – Senąjį Testamentą ir Naująjį Testamentą. Senajame Testamente yra 39 knygos. Naujajame Testamente yra 27 knygos.

2019 m.
Lukas

Naujasis Testamentas (NT) – Biblijos dalis, 27 krikščionių veikalai, parašyti IV a., dauguma jų labai trumpi. Parašytas senąja graikų kalba. Lietuvių kalba pirmą kartą išleistas 1701 metais.

Senasis Testamentas (hebr. ‏תנ״ך ‏‎ Tanach) – žydų biblinių knygų rinkinys, iš esmės apimantis Tanachą. Su Naujuoju Testamentu sudaro krikščionių Šventąjį Raštą.

Jame atsispindi žydų tautos istorija ir religinė mintis. Tanachas parašytas hebrajų ir aramėjų kalbomis. Aprašomas pasaulio sukūrimas, tautos susikūrimas ir istorija, taip pat jame surašyti įvairūs įstatymai, įskaitant Dekalogą. Kai kurie aprašomi įvykiai yra autentiški (pvz., Saliamono valdymas), kai kurių autentiškumas nėra patvirtintas.

2019 m.
akvile

nes naujasisi testamentas yra kurtas nesenia ir aprasoma visai kas kita nei sneajme

2019 m.
Ugnius

Senasis testamentas parašytas prieš Kristaus gimimą, o naujasis po Kristaus gimimo. Žydai nepripažįsta naujojo testamento.

2019 m.
Šis klausimas jau atsakytas ir išrinktas geriausias atsakymas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo